|

Wasze hity

KEI

Wszystkie kina zamknięte !

W związku z sytuacją pandemiczną, wszystkie kina zostały zamknięte. Część z nich działa jedynie online, udostępniając filmy w modelu VOD. Pomóż kinom przetrwać ten ciężki dla nich czas !

Gdy tylko będzie znana data ponownego otwarcia kin, niezwłocznie ją podamy.

Inferno - niedokończone piekło

L'enfer d'Henri-Georges Clouzot
Reżyseria: Serge Bromberg, Ruxandra Medrea

Repertuar filmu "Inferno - niedokończone piekło" w Trójmieście

Brak repertuaru dla filmu "Inferno - niedokończone piekło" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Inferno - niedokończone piekło
Tytuł oryginalny: L'enfer d'Henri-Georges Clouzot
Czas trwania: 93 min.
Produkcja: Francja , 2009
Premiera: 20 sierpnia 2010
Dystrybutor filmu: Against Gravity

Reżyseria: Serge Bromberg, Ruxandra Medrea
Obsada: Berenice Bejo, Jacques Gamblin

Henri-Georges Clouzot to jeden z gigantów światowego kina. Twórca takich filmów jak „Widmo” czy „Cena strachu” łączył w swojej twórczości najlepsze cechy amerykańskiego i europejskiego kina – warsztatową precyzję i duchową głębię. Jego filmy, nazywane thrillerami egzystencjalnymi, uwielbiali zarówno wyrafinowani intelektualiści, jak i masowa publiczność.
W 1964, po dekadzie sukcesów, Clouzot postanowił zrobić film, który określi na nowo granice kina. Powstał scenariusz o mężczyźnie, obsesyjnie zazdrosnym o swoją młodą żonę (do tej roli zaangażowano Romy Schneider). Reżyser zaprosił do współpracy artystów z nurtu op-art, którzy pracowali nad efektami specjalnymi. Na wiele dni zamykał się z aktorami w halach zdjęciowych, zmuszając ich do wyczerpujących improwizacji przed kamerą, eksperymentując ze światłem, fakturą obrazu i nakładającymi się zdjęciami. Po przeniesieniu zdjęć w plener, reżyser zaczął tracić kontrolę nad filmem i popadł w konflikt z ekipą. W końcu z planu zabrała go karetka, z diagnozą zawału serca. Odnaleziony po 50 latach nieukończony film robi duże wrażenie: feeria barw przywodząca na myśl narkotyczne eksperymenty, atmosfera duszna od wyuzdanego erotyzmu.
Realizatorzy zadbali o odpowiednią oprawę swojego dokumentu – nagrali wspomnienia ludzi obecnych wówczas na planie (m.in. Costy-Gavrasa), poprosili także aktorów, by odtworzyli część niezrealizowanych scen ze skryptu Clouzota. Dzięki temu mamy choć namiastkę wiedzy, czym mogłoby być „Inferno”…Średnia ocena: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
Oceniono 1118 razy. | Oceń film

Trailer filmu: Inferno - niedokończone piekło

Wasze opinie

Dodaj nowy komentarz Inferno - niedokończone piekło

Twoja opinia o filmie:

Repertuar kin na telefonie

Teraz w kinach

Repertuar Kin

Premiery

Zapowiedzi

Repertuar Kin