|

Wasze hity

  1. 41 dni nadziei
  2. Tajemniczy ogród
  3. Na rauszu
  4. Cruella
  5. Geniusze
  6. Nomadland
  7. Ciche miejsce 2
  8. Mortal Kombat
  9. Co w duszy gra
  10. Krudowie 2: Nowa Era
KEI

Kina są znów otwarte !

Po przerwie związanej z pandemią kina były zamknięte od 20 marca do 21 maja 2021. Od 21 maja niemal wszystkie kina studyjne oraz sieć Helios są znów otwarte. Sieci Cinema City oraz Multikino otworzyły swoje kina 28 Maja.

Legenda


Reżyseria: Mariusz Pujszo

Repertuar filmu "Legenda" w Trójmieście

Brak repertuaru dla filmu "Legenda" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Legenda

Czas trwania: 90 min.
Produkcja: Polska , 2005
Premiera: 4 listopada 2005
Dystrybutor filmu: SPI

Reżyseria: Mariusz Pujszo
Obsada: Agata Dratwa, Roksana Krzemińska, Joanna Liszowska, Magdalena Modra

Legenda to historia opowiadająca losy grupy sześciu młodych dziewczyn, które postanawiają spędzić wieczór panieński jednej z nich w średniowiecznym zamku, na odludziu w Sudetach. Wybierają to akurat miejsce, ponieważ chcą by ów szczególny wieczór pozostał im wszystkim na długo w pamięci. Jak się wkrótce same przekonają ich prośby zostaną niestety wysłuchane.
Okaże się bowiem, że opowieść o krwawej legendzie związanej z historią zamku, którą ku uciesze dziewczyn spragnionych sensacji chętnie opowie lekko zdziwaczały dozorca zamku, nie jest jak sądzą dziewczyny wydumaną bajką, a faktycznym opisem wydarzeń, jakie rozegrały się w tych średniowiecznych murach setki lat temu, a których konsekwencje... trwają do dzisiaj.
Ta noc okaże się dla nich nie tylko czasem beztroskiej zabawy, ale również konfrontacją z niewidzialną siłą jaka drzemie w słowach legendy. Będzie ona dla nich szczególna z wielu powodów, ale głównie dlatego, że dziewczyny będą musiały sprostać mocom, których istnienia nigdy nie były świadome...Średnia ocena: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
Oceniono 1389 razy. | Oceń film

Wasze opinie

mradziwill 17. listopada 2005, 18:05

Mariusz Pujszo.....the best
Czy Ktos widzial wczesniejsze filmy tego rezysera?Ten film nie odbiega niczym od tamtych.Zalosny.Do licha, facet sie uwzial,zeby robic cos co w Jego mniemaniu jest kinem.Ktos mu daje na to jednak pieniadze,a wiec komus sie to podoba.Szanuje.Tylko komu...?Mnie takie kino przeraza.Ten film to zenada na maksa.

kika 16. listopada 2005, 18:25

O Boże...
Co za opis, ten film musi być masakrycznie denny!

Fan 16. listopada 2005, 11:31

Ten film jest przerażający (w złym znaczeniu tego słowa)
Od dawna wiadomo, że horror to gatunek w którym przodują Amerykanie i Brytyjczycy, no i ostatnimi laty także Japończycy i niekiedy Francuzi. Co do Polaków, no cóż, wstyd mi za polskie "horrory", a ten nie jest wyjątkiem. Żałosne...

republika 9. listopada 2005, 23:50

legendarna porażka
hmmm... wróciłam właśnie z seansu z udziałem reżysera i aktorów. na ich miejscu wymknęłabym się z sali kinowej przed zakończeniem filmu aby uniknąć konfrontacji z widzami... publika reagowała na "najstraszniejsze" sceny wyłącznie śmiechem i ogólnie nastroje były bardziej adekwatne do komedii. aktorzy zasłużyli na nagrodę Pinokia, za najbardziej drewnianą grę. ogólnie rzecz ujmując - to nawet nie było to śmieszne, to było żenujące. cóż, w końcu to polski horror!

@rkham 7. listopada 2005, 21:04

POLSKI HORROR???
To musi być Horor do sześcianu...
Na samą myśl umieram z przerażenia...

Dodaj nowy komentarz Legenda

Twoja opinia o filmie:

Repertuar kin na telefonie

Teraz w kinach

Repertuar Kin

Premiery

18 czerwca
11 czerwca
4 czerwca

Zapowiedzi

25 czerwca
2 lipca
9 lipca
» więcej zapowiedzi

Repertuar Kin