|

Wasze hity

  1. John Wick 4
  2. Wieloryb
  3. Kot w butach. Ostatnie...
  4. Ant-Man i Osa: Kwantom...
  5. Wszystko wszędzie nara...
  6. Maraton Strachu
  7. Ogliki

Ludzie Boga

Des hommes et des dieux
Reżyseria: Xavier Beauvois

Repertuar filmu "Ludzie Boga" w Trójmieście

Brak repertuaru dla filmu "Ludzie Boga" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Ludzie Boga
Tytuł oryginalny: Des hommes et des dieux
Czas trwania: 120 min.
Produkcja: Francja , 2010
Premiera: 28 stycznia 2011
Dystrybutor filmu: Gutek Film

Reżyseria: Xavier Beauvois
Obsada: Lambert Wilson, Michael Lonsdale, Olivier Rabourdin

Porwanie i zamordowanie francuskich mnichów z Tibhirine w 1996 było jednym z kulminacyjnych punktów fali przemocy i zbrodni, jaka przetoczyła się przez kraj w wyniku starć rządu z ekstremistycznymi grupami terrorystycznymi, dążącymi do jego obalenia.
Zniknięcie mnichów miało znaczący, długofalowy wpływ na pozycję algierskiego rządu, społeczności religijne oraz międzynarodową opinię publiczną. Tożsamość morderców i okoliczności śmierci mnichów do dziś pozostają tajemnicą.
„Ludzie Boga” Xaviera Beauvois ukazuje ostatnie kilka miesięcy życia małej społeczności chrześcijańskich mnichów w „krainie muzułmanów”. Film próbuje uchwycić ducha tych wydarzeń i ukazać ich wpływ na społeczność mnichów, nie jest szczegółowym zapisem historycznym.
Historia rozpoczyna się na kilka tygodni przed ultimatum terrorystów nakazującym wszystkim cudzoziemcom opuszczenie kraju. W Wigilię uzbrojona terrorystyczna bojówka włamuje się do klasztoru.Średnia ocena: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
Oceniono 1424 razy. | Oceń film

Trailer filmu: Ludzie Boga

Wasze opinie

lllilith 11. kwietnia 2011, 22:55

PIĘKNY. dużo refleksji, dużo do myślenia, spokojny ale trzymał w napięciu, zwłaszcza kiedy się zna zakończenie...

melled 5. marca 2011, 21:51

Ludzie Boga, a w zasadzie Ludzie i Bogowie to rewelacyjnie nakrecona autentyczna historia. Chapeaux bas dla jej cudownego przedstawienia, pokazania, ze Islam nie jest tylko ten "zly" i wskazania na walke wewnetrzna mnichow. Mam wciaz obraz mnichow idacych na smierc... jakze jest to przejmujace... Gleboki film, z pieknym przeslaniem... warto!

Ola 28. lutego 2011, 23:20

Film nie zrobił na mnie tak dużego wrażenia jak na pozostałych. Przez całą projekcję zastanawiałam się, co tak naprawdę decyduje o wyborze takiego sposobu życia. Pobudza do refleksji, a to już coś; zgrabnie, bez patosu przedstawia chrześcijańskie idee, ale nie poczułam ciężaru sytuacji. Gra niektórych aktorów dość tendencyjna. Tak czy inaczej warto obejrzeć.

Krzychu 26. lutego 2011, 15:44

Świetny film, poruszający, głeboki, naprawdę bardzo dobre kino.

Jacek Ostrowski 24. lutego 2011, 16:52

Dlaczego nie ma tego filmu w repertuarze kin wrocławskich !!!!!!????????
Zaiste bolszewicki to kraj !!!!!

Ela 13. lutego 2011, 22:31

Film godny polecenia. Refleksyjny. Pomocny w rozważaniu sensu życia i śmierci.

Paweł 12. lutego 2011, 22:33

Piękny film. Zmusza ludzi wierzących do zastanowienia się nad tym jak głęboka jest ich wiara, czy droga którą idą jest słuszna, czy byliby w stanie nią podążać mimo grożącego niebezpieczeństwa. Pokazuje prawdziwe oblicze sentencji 'zło dobrem zwyciężaj', bo tylko przez czynienie dobra jesteśmy na drodze do poznania Boga.

Eżen 9. lutego 2011, 0:06

Dla mnie rewelacja! Film spokojny, łagodny, a jednocześnie refleksyjny i głęboki w wymowie. Dzieło o ludziach, którzy nie bez zastanowienia, jednomyślnie uznali, że są wartości wyższe niż własne życie!

ewa 30. stycznia 2011, 20:29

głeboki i dający do myślenia film. Ukazuje codzienne życie mnichów i ich wiarę w dojrzewaniu do oddania życia. Również polecam

Waldek Pawlik 30. stycznia 2011, 16:07

Czytałem recenzję filmu Katarzyny Jabłońskiej w Tygodniku Powszechnym (5/3212). Jak tylko się podleczę, to na pewno pójdę na ten film. Muszę!

Piotr 21. stycznia 2011, 22:27

Film stara się realistycznie, niemal z dokumentalną surowością odtworzyć autentyczne wydarzenia, które rozgrywały się w muzułmańskiej społeczności, gdzie znajdował się również klasztor trapistów. Fabuła przeplatana jest co jakiś czas elementami liturgii godzin i mszy świętych, śpiewane przez mnichów słowa psalmów towarzyszą nam w ciągu filmu, możemy również wysłuchać niemal połowę pięknej gregoriańskiej pieśni "Salve Regina". Ciekawie ukazane życie wspólnoty mnichów w obliczu śmierci. Sporo ciszy, kilka poważnych rozmów, czasem zbyt długie ujęcia krajobrazów. Ogólnie polecam.

Dodaj nowy komentarz Ludzie Boga

Twoja opinia o filmie:

Repertuar kin na telefonie

Teraz w kinach

Repertuar Kin

Premiery

24 marca
17 marca
10 marca

Zapowiedzi

31 marca
5 kwietnia
12 kwietnia
14 kwietnia
» więcej zapowiedzi

Repertuar Kin