trojmiasto.repertuary.pl
Film

Manderlay


Reżyseria: Lars von Trier

Repertuar filmu "Manderlay" w Trójmieście

Brak repertuaru dla filmu "Manderlay" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Manderlay

Czas trwania: 139 min.
Produkcja: Dania / Szwecja / Niemcy , 2005
Premiera: 6 stycznia 2006
Dystrybutor filmu: Gutek Film

Reżyseria: Lars von Trier
Obsada: Bryce Dallas Howard, Isaach de Bankole, Willem Dafoe, John C. Reilly, Danny Glover

Druga, po Dogville, część trylogii U.S.A. Larsa von Triera. Akcja Manderlay będzie rozgrywała się na południu USA, w latach 30-tych XX wieku. Trier zapowiada, że w filmie tym zmierzy się z problemem rasizmu i niewolnictwa. Od strony realizacyjnej Manderlay ma przypominać Dogville, mimo to jedno jest pewne - von Trier bez wątpienia czymś zaskoczy. Pozostaje pytanie: czym?

Po tym jak z udziału w drugiej części cyklu zrezygnowała grająca główną rolę Nicole Kidman na jej miejsce von Trier wybrał mało znaną aktorkę Bryce Dallas Howard, córkę amerykańskiego reżysera Rona Howarda. Z tą zmianą wiązała się również zmiana aktora odtwarzającego rolę ojca głównej bohaterki. Willem Dafoe pojawił się zatem w zastępstwie Jamesa Caana.


Średnia ocena: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
Oceniono 1375 razy. | Oceń film

Aktualności

Dogville i Manderlay - Nocny Maraton Filmowy

Z okazji premiery drugiej części trylogii amerykańskiej Larsa von Triera - Kino Pod Baranami zaprasza na Noc Filmową z dwoma projekcjami: "Dogville" oraz "Manderlay". Początek w sobotę, 7 stycznia ... [więcej]

Wasze opinie

Jola 30. stycznia 2006, 11:40

typowy von Trier...
...po raz kolejny dalam sie zwiesc. Koniec zaskakujacy, wynagrodzil chwilowe dluzyzny. Ale konwencja chyba sie jednak nie broni.

Pinguin 21. stycznia 2006, 11:07

coz, przezylam ogromne rozczarowanie....wyszlam z kina po godzinie...

dkc 11. stycznia 2006, 23:36

Zgadzam się z przedmówcą
Filmowi nie można nic zarzucić, ale po subtelnej grze świateł, poetyckich ujęciach i uniwersalizmie „Dogville” właściwie nie ma śladu. Bo kilku wieczorach okazuje się, że film dał do myślenia, jest drugie dno, ale sam koncept tego dna nie jest w stanie zburzyć świata polskiego odbiorcy, wychodzi się z kina i nic, tyle. Cały czas wyobrażałem sobie tylko nienakręcony jeszcze „Washington” (Grace mówiąca „i to miasto powinno zostać zmiecione z powierzchni ziemi”;))

Goniak 10. stycznia 2006, 20:56

Dobre
..acz Dogville bylo duuużo lepsze. Ta sama eksperymentalna koncepcja - mroczna scena, kilka rekwizytów- to wszystko ciekawe, jednak już to przecież widzieliśmy we wczesniejszym filmie von Triera. Poruszany problem czarnej społecznosci jak się okazuje, nadal jest aktualny, chociaż perypetie Grace na plantacji bawełny mnie osobiście mniej zafrapowały, niż jej przeżycia w Dogville. Emocjonalnie nie odczułam prawie nic. Żadne katharsis nie nastąpiło. Mimo to film jest dobry, chociaż niestety niczego nowego nie wnosi...

1.8 M 2. grudnia 2005, 13:53

Tak, tak
Nie jest taki zły..;)

Bruul 2. grudnia 2005, 13:25

Dogville 2
jedynka była nowatorska, a dwójka - jak się zastanowić - troche naiwna, ale za to bardziej składna. Warto zobaczyć, choć boję się co będzie w 3. "Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie" i "Nie wszystko złoto co się świeci", powinno byc wpisane na plakat.

Dodaj nowy komentarz Manderlay

Twoja opinia o filmie: