trojmiasto.repertuary.pl
Film

Mapy Gwiazd

Maps to the Stars
Reżyseria: David Cronenberg

Repertuar filmu "Mapy Gwiazd" w Trójmieście

Brak repertuaru dla filmu "Mapy Gwiazd" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Mapy Gwiazd
Tytuł oryginalny: Maps to the Stars
Czas trwania: 111 min.
Produkcja: Kanada / USA / Niemcy , 2014
Gatunek: dramat
Premiera: 7 listopada 2014
Dystrybutor filmu: Monolith

Reżyseria: David Cronenberg
Obsada: Julianne Moore, Mia Wasikowska, Robert Pattinson

Autor bestsellerowych poradników dr Stafford Weiss jest szanowanym nestorem hollywoodzkiej dynastii. Choć zbił fortunę na doradzaniu innym, nie do końca radzi sobie z sytuacją we własnym domu. Jego żona Cristina (Olivia Williams) większość czasu poświęca karierze ich 13-letniego syna Benjiego od kilku lat mającego poważane problemy z narkotykami. Ich dorastająca córka Agatha (Mia Wasikowska), u której lekarze zdiagnozowali piromanię, zaprzyjaźnia się z Jeromem (Robert Pattinson) – młodym szoferem, któremu marzy się aktorska kariera. Czy przepustką do niej będzie romans z pacjentką Stafforda, aktorką Havaną Segrand (Julianne Moore), która od lat nie potrafi poradzić sobie ze sławą swojej zmarłej matki?
Jaka jest cena bycia gwiazdą?


Średnia ocena: 4.0
rating 4.0 rating 4.0 rating 4.0 rating 4.0 rating 4.0 rating 4.0 rating 4.0 rating 4.0 rating 4.0 rating 4.0
Oceniono 9 razy. | Oceń film

Wasze opinie

cinemaniac 20. listopada 2014, 22:01

1)To jest film Cronenberga, z pogranicza tragikomedii, groteski i satyry,co już zapowiada specyficzne kino. 2)To nie jest film hollywoodzki. 3)Ma świetną obsadę (szczególnie Moore nagrodzona w Cannes oraz odtwórca roli Benji'ego). 4)Nie ma tam żadnego brudu, obrzydzenia ani szlamu, w ogólnej opinii po projekcji przyznano że jest tam sporo prawdy. Ludzie w H-Town nie są do końca normalni, a kto tego nie wie, chyba żył w jaskini do tej pory. 'Pola' i 'zniesmaczonadogłębi' albo nie wiedziały na co idą do kina, albo nie mają żołądka na to, żeby obejrzeć codzienny 20-min serwis informacyjny, który z kolei pełen jest obrzydliwości jak najbardziej autentycznych.(Zresztą, żeby znaleźć scenki rodzajowe rodem z MDG, nie trzeba jechać do Hollywood - wystarczy wyjść na ulicę, do sąsiadów, albo do własnej sypialni.) Obłudna pruderia polskiego społeczeństwa jest porażająca.

Pola 16. listopada 2014, 8:08

Mam nadzieję,że film jest tylko wymysłem reżysera słabo opartym na realiach życia. Skumulowanie takiej ilości szlamu i brudu w ciągu jednego filmu jeszcze nie oglądałam.Żałuję straconego czasu i wydanych pieniędzy.

zniesmaczonadoglębi 10. listopada 2014, 21:22

Mimo mojej admiracji dla Mii Wasikowskiej, musze powiedzieć, że przez99% tego filmu byłam obrzydzona. Nie wiem, czy taki miał być zamysł, ale żałuję absolutnie, że poszłam na ten film. Co więcej, zaplacilabym drugie tyle by usunąć go ze swojej pamięci. (Więc chyba nie taki był zamysł. Ohydztwo)

zniesmaczonadoglębi 10. listopada 2014, 21:20

Mimo mojej admiracji dla Mii Wasikowskiej, musze powiedzieć, że przez99% tego filmu byłam obrzydzona. Nie wiem, czy taki miał być zamysł, ale żałuję absolutnie, że poszłam na ten film. Co więcej, zaplacilabym drugie tyle by usunąć go ze swojej pamięci. (Więc chyba nie taki był zamysł. Ohydztwo)

Dodaj nowy komentarz Mapy Gwiazd

Twoja opinia o filmie: