trojmiasto.repertuary.pl
Film

Medicus

Der Medicus
Reżyseria: Philipp Stölzl

Repertuar filmu "Medicus" w Trójmieście

Brak repertuaru dla filmu "Medicus" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Medicus
Tytuł oryginalny: Der Medicus
Czas trwania: 150 min.
Produkcja: Niemcy , 2013
Gatunek: dramat / przygodowy
Premiera: 25 kwietnia 2014
Dystrybutor filmu: Monolith

Reżyseria: Philipp Stölzl
Obsada: Tom Payne, Ben Kingsley, Stellan Skarsgard, Emma Rigby

Fascynująca opowieść o marzeniach, które potrafiły rozświetlić mroki średniowiecza. Adaptacja bestsellerowej powieści Noaha Gordona.

Anglia, XI wiek. Rob Cole (Tom Payne) jako dziecko po śmierci rodziców przygarnięty został przez wędrownego balwierza (Stellan Skarsgård). Pod jego okiem uczył się reguł rządzących światem, a także opanował podstawy medycznej wiedzy. Życie chłopca odmienia spotkanie z wędrownym lekarzem, który, dostrzegając młodzieńczy talent i zapał, zaszczepia w nim marzenie o medycznych studiach pod kierunkiem sławnego na cały świat lekarza perskich królów Ibn Siny (Ben Kingsley). Podejmując decyzję o wyprawie do arabskiego Isfahanu, Cole nie zdaje sobie sprawy z czekających go przygód i niebezpieczeństw.

Przemierzył świat, by zrealizować swe marzenia.


Średnia ocena: 7.0
rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0
Oceniono 49 razy. | Oceń film

Trailer filmu: Medicus

Wasze opinie

medicus_yudeorum 30. maja 2014, 22:21

i co wiadomo, ze Zydzi ze wschodu przyniesli swiatlo, medycyne i odrodzenie nauk starozytnych, ktorych tak bardzo lekal sie Kosciol... Biedne narody chrzescijanskie... agiten szabos :P

Madelaine 24. maja 2014, 11:52

Ja kompletnie nie znam się na historii wieć nie będę polemizowac z przedmówcami...
Nie pasuje mi też do tego filmu okreslenie "fajny" :)
Film na poczatku był dla mnie przerażający i nawet zdziwił mnie brak oznak cierienia i bólu u tych pacjentów poddawanych takim zabiegom medycznym i leczeniu w tamtych czasach..
Potem bardzo mi się podobało- jak dla mnie swietna historia kształtowania etosu lekarskiego... własnie to chciałam zobaczyć :)

M;) 5. maja 2014, 6:27

fajny film, ( jak zwykle znajdzie się ktoś komu jakieś historyczne detale nie pasują), historia godna obejrzenia:)

człek 3. maja 2014, 13:58

dla kogokolwiek kto ma chociaż blade pojęcie o historii ten film jest niczym innym niż stekiem bzdur.|
kiedy w europie w okresie wypraw krzyżowych jak grzyby po deszczu powstawały uniwersytety, dokonywano przełomowych odkryć w dziedzinie rolnictwa, hutnictwa i budownictwa świat wschodu, wysoko roziwnięty dzięki temu co zdobył na grekach, zatrzymał się w rozwoju.
poza tym, bardzo mnie ciekawi jak w ogóle można nakręcić film o LĄDOWEJ podróży z europy do persji w 11 wieku, w której ani słowem nie wspomina się o bizancjum :)
to mniej więcej tak jakby nakręcić film o krzysztofie kolumbie w któym nie ma ani słowa o oceanie atlantyckim :)
film dla ludzi o zerowej wiedzy historycznej albo dla tych co tęwiedzę czerpią z focus historia. albo w właśniue z fajnie zrobionych ale głupawych filmów :)

Medicus 3. maja 2014, 12:03

Taka wysoka cywilizacja a sułtan gwałci żonę swojego poddanego ? IS tobie chyba trawa od Palikota zaszkodziła na rozum.

goga 2. maja 2014, 17:56

Świetny film! Jest historia, orient, piękne krajobrazy, miłość ( właśnie w takiej kolejności ) Trwa 2,5 godz. i minuty się nie nudziłam. Polecam.

IS 29. kwietnia 2014, 8:12

Swietny film dla tych co sie troche interesuja historia. W czasch wojen krzyzowych swiat arabski byl u szczytu swojego rozwoju intelektualnego, to byla Ameryka tamtych czasów. Kiedy w Europie panowala ciemnota i zabobon, tam rozkwitala sie nauka, medycyna, folozofia, astronomia, literatura i poezja. Chociaz jak to film pokazuje tendencje ortodoksyjnego myslenia tez tam wystepowaly. To dzieki arabom spuscizna naukowa cywilizacji greckiej przeszla do ciemnej Europy, powodujac Odrodzenie w mysleniu o otaczajacym swiecie. Nie jest to film dla dzieci, a dla mlodzierzy i doroslych o pewnej wiedzy historycznej, rozumiejacych kontekst tamtych czasow. Szkoda tylko, ze obecna Polska w niektorych aspektach przypomina Europe z tamych czasow, ale moze takie filmy jak ten to odmienia.

Dodaj nowy komentarz Medicus

Twoja opinia o filmie: