trojmiasto.repertuary.pl
Film

Miles Davis i ja

Miles Ahead
Reżyseria: Don Cheadle

Repertuar filmu "Miles Davis i ja" w Trójmieście

Brak repertuaru dla filmu "Miles Davis i ja" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Miles Davis i ja
Tytuł oryginalny: Miles Ahead
Czas trwania: 100 min.
Produkcja: USA , 2015
Gatunek: biograficzny / dramat / muzyka
Premiera: 2 września 2016
Dystrybutor filmu: UIP

Reżyseria: Don Cheadle
Obsada: Don Cheadle, Emayatzy Corinealdi, Ewan McGregor

Jazz to improwizacja. Takie też było życie legendarnego Milesa Davisa. Nie miało przy tym nic wspólnego z aksamitnym brzmieniem trąbki, którym zaczarował publiczność na całym świecie. Do dziś uchodzi za niekwestionowaną supergwiazdę jazzu, jednego z najbardziej wpływowych muzyków w historii; to dzięki jego rewolucyjnemu, innowacyjnemu podejściu do instrumentów, rytmu i gry zespołowej powstały odrębne gatunki muzyczne.
W życiu prywatnym mierzył się z uzależnieniem od twardych narkotyków, alkoholu, lekarstw, chorobami, bólem i niekończącymi się depresjami. Ale kiedy stawał na scenie, publiczność zamierała w zachwycie.
„Miles Davis i ja” to poruszająca, szczera, pozbawiona glamouru i blichtru opowieść o Milesie Davisie, największej gwieździe jazzu i nieszczęśliwym człowieku. W rolach głównych Don Cheadle i Ewan McGregor.


Średnia ocena: 8.0
rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0
Oceniono 2 razy. | Oceń film
Ocena IMDb©: Miles Davis i ja on IMDb

Trailer filmu: Miles Davis i ja

Wasze opinie

jaro 2. września 2016, 17:38

znakomity dla fanow milesa, ja nim jestem, i bardzo sie usmialem z wielu
momentow ktore znalem z gazet i ksiazek i biografii auto milesa davisa,
od razu uprzedzam muzyki davisa wlasciwego tego z okresu lat elektrycznych, najlepszego nie uswiadczysz, niestety, shit, za to jest troche z okresu dla matołów i ignorantow w stylu kwintet milesa,
ale jest tez kawalek z nagrania z gilem evansem i jegi dziwna orkiestra, czyli dla koneserow niewiele, jest zato miles zza kulis, taki skurczybyk co przywali zajara, przywali panience, strzeli do prodjucera, na granicy geniuszu i szmiry, kiczu, niezrozumiany, swietny moment jak dzwoni do radia zeby przerwac glupty ktore wygaduje jakis dziennikarz, czy slynny wywiad jazz? ja nie gram jazzu, gram socjalna muzykę, jak film odbierze profan sam nie wiem na sali bylo cicho tylko jaie smialem, zachecam idzcie smiejjcie sie ile wlezie, ahoj

Dodaj nowy komentarz Miles Davis i ja

Twoja opinia o filmie: