|

Wasze hity

  1. 41 dni nadziei
  2. Tajemniczy ogród
  3. Na rauszu
  4. Cruella
  5. Geniusze
  6. Nomadland
  7. Ciche miejsce 2
  8. Mortal Kombat
  9. Co w duszy gra
  10. Krudowie 2: Nowa Era
KEI

Kina są znów otwarte !

Po przerwie związanej z pandemią kina były zamknięte od 20 marca do 21 maja 2021. Od 21 maja niemal wszystkie kina studyjne oraz sieć Helios są znów otwarte. Sieci Cinema City oraz Multikino otworzyły swoje kina 28 Maja.

Niebezpieczna metoda

Dangerous method
Reżyseria: David Cronenberg

Repertuar filmu "Niebezpieczna metoda" w Trójmieście

Brak repertuaru dla filmu "Niebezpieczna metoda" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Niebezpieczna metoda
Tytuł oryginalny: Dangerous method
Czas trwania: 93 min.
Produkcja: Francja / Kanada / Niemcy / Szwajcaria / Wielka Brytania Irlandia, , 2011
Premiera: 4 listopada 2011
Dystrybutor filmu: Monolith

Reżyseria: David Cronenberg
Obsada: Viggo Mortensen, Keira Knightley, Michael Fassbender i Vincent Cassel

Plejada świetnych aktorów – Viggo Mortensen („Władca Pierścieni”), Keira Knightley („Księżna”, „Piraci z Karaibów”), Michael Fassbender („Bękarty wojny”) oraz Vincent Cassel („Czarny Łabędź”) w najnowszym filmie kultowego reżysera.

Carl Jung jest początkującym lekarzem, który uważnie śledzi osiągnięcia powszechnie poważanego uczonego Zygmunta Freuda. Zainspirowany przez starszego mentora realizuje techniki pozwalające na zaglądanie w głąb ludzkich umysłów i odkrywanie najmroczniejszych pragnień. Pewnego dnia do szpitala psychiatrycznego, w którym pracuje Jung, przywieziona zostaje młoda i piękna pacjentka – Sabina. Wkrótce relacja między nim a nowoprzybyłą zacznie wykraczać daleko poza zwyczajny schemat pacjent-lekarz. Rodzący się między tą parą ognisty romans wywrze ogromny wpływ na pracę naukową Junga, ale i postawi pod znakiem zapytania możliwość dalszej współpracy Junga z jego dotychczasowym przyjacielem – Freudem. Obaj zaczynają między sobą ostro rywalizować. Dzięki Sabinie, Carl staje u progu odkrycia całkowicie nowatorskiej i niezwykle kontrowersyjnej metody leczenia ludzi chorych psychicznie. Dzięki niej będzie mógł poznać głęboko skrywane i nieuświadomione żądze.

Czasami trzeba zrobić coś niewybaczalnego, aby dalej żyć.Średnia ocena: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
Oceniono 973 razy. | Oceń film

Trailer filmu: Niebezpieczna metoda

Wasze opinie

totylkoja 11. kwietnia 2012, 23:30

przeciętny.

q 23. grudnia 2011, 12:31

Genialny film genialnego Cronenberga. Inteligentny, wysmakowany, skłaniający do myślenia. Największe wrażenie zrobiła na mnie końcówka. Tyle, że nie ta ukazana w filmie, ale ta opisana tuż przed napisami końcowymi. Ta, którą napisało, niestety, samo życie. W skali 1-10 moja ocena to 10/10.

buba 8. grudnia 2011, 15:05

Bardzo fajny, ale raczej dla ludzi zainteresowanych samymi postaciami twórców analizy. Pozostawia duży niedosyt. Keira faktycznie wypada w scenach histerii groteskowo - poza nimi,ok. Wszyscy sa tu nieco "za szybą", ciężko poczuć z bohaterami jakąś więź, historia jest pokazana trochę powierzchownie - ale i tak to smakowity kąsek dla miłośników psychologii i terapii.

leslie 17. listopada 2011, 18:17

może i dobry film, ale nie dla każdego.. zdecydowanie można go polecić osobom interesującym się psychologią, ewentualnie lubiącym filmy biograficzne, całej reszcie nie polecam.. dłuży się niemiłosiernie..

adam 13. listopada 2011, 11:49

Dobry film, warto zobaczyć.

Dominika 10. listopada 2011, 22:04

Film bardzo fajny i ciekawy. Keira jak dla mnie kiepska. Sceny atakow szalenstwa musza byc piekielnie trudne. Ale ona wyglada komicznie a nie przerazajaco. Przypomniala mi sie Angelina Jolie z "Przerwanej lekcji muzyki"- niewiele srodkow, a jaki efekt. To bylo prawdziwe aktorstwo! Anyway, mimo dziwacznej Keiry film polecam.

Maga 9. listopada 2011, 20:33

Viggo Mortensen w roli Freuda jest zjawiskowy. Knightley, jak dla mnie sztywna i mdła. Ani pasji ani inteligencji nie zobaczysz w jej wykonaniu. Na temat jej gry w tym filmie czytałam skrajnie sprzeczne opinie. Ja skłaniam się raczej do oceny negatywnej. Niestety, film - mimo próby udźwignięcia bardzo poważnego i ciekawego tematu - jest bez klimatu napięcia. Nie czułam żadnej 'chemii' patrząc na przedstawienie wieloletniego romansu Spielrein i Junga. Tutaj również Fassbender poległ. W skali od 1 do 6 moja ocena, to +3.

wikt 5. listopada 2011, 10:06

Całkiem niezły film, polecam psychologom i psychoterapeutom...

Dodaj nowy komentarz Niebezpieczna metoda

Twoja opinia o filmie:

Repertuar kin na telefonie

Teraz w kinach

Repertuar Kin

Premiery

18 czerwca
11 czerwca
4 czerwca

Zapowiedzi

25 czerwca
2 lipca
9 lipca
» więcej zapowiedzi

Repertuar Kin