|

Wasze hity

  1. Bez końca
  2. Nóż w wodzie
  3. Piosenki miłosne
  4. Na srebrnym globie
  5. Na rauszu
KEI

Kina są znów otwarte !

Po przerwie związanej z pandemią kina były zamknięte od 20 marca do 21 maja 2021. Od 21 maja niemal wszystkie kina studyjne oraz sieć Helios są znów otwarte. Sieci Cinema City oraz Multikino otworzyły swoje kina 28 Maja.

Nieposłuszne

Disobedience
Reżyseria: Sebastián Lelio

Repertuar filmu "Nieposłuszne" w Trójmieście

Brak repertuaru dla filmu "Nieposłuszne" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Nieposłuszne
Tytuł oryginalny: Disobedience
Czas trwania: 114 min.
Produkcja: Irlandia/Wlk. Brytania/USA , 2017
Gatunek: dramat / romans
Premiera: 3 sierpnia 2018
Dystrybutor filmu: M2 Films

Reżyseria: Sebastián Lelio
Obsada: Rachel Weisz, Rachel McAdams, Alessandro Nivola

Laureatka Oscara Rachel Weisz i nominowana do Oscara Rachel McAdams w przejmującej i pełnej napięcia opowieści o zakazanej miłości. Film Sebastiána Lelio, nagrodzonego w tym roku Oscarem za Fantastyczną kobietę.
Esti jest młodą, przykładną żoną w małej, zamkniętej, żydowskiej społeczności, w której wszyscy się znają i wzajemnie obserwują. Seksualność jest tu poddana sztywnym rygorom, nie ma miejsca na odstępstwo od zasad, a pożądanie to temat tabu. W życiu Esti pojawia się Ronit, jej dawna kochanka i pierwsza miłość. Kiedy namiętność sprzed lat wybucha na nowo, żadna z nich nie zamierza podporządkować się regułom.

Choć Nieposłuszne to pierwszy anglojęzyczny film Sebastiána Lelio zrealizowany z wiazdorską
obsadą, to nagrodzony Oscarem za Fantastyczną kobietę Chilijczyk ma już na koncie długą listę międzynarodowych wyróżnień (m.in. nagrodę w Locarno za Rok tygrysa i Srebrnego Niedźwiedzia dla najlepszej aktorki za Glorię). Scenariusz Nieposłusznych powstał we
spółpracy z Rebeką Lenkiewicz, scenarzystką nagrodzonej Oscarem Idy Pawła Pawlikowskiego, w rolach głównych zobaczymy zaś Rachel Weisz (laureatkę Oscara za Wiernego ogrodnika, znaną m.in. z filmów Lobster i Młodość) oraz Rachel McAdams (gwiazdę filmów Pamiętnik, Spotlight, a także serialu Detektyw). Subtelność i zmysłowość, ale też odwaga i bezkompromisowość Nieposłusznych zachwyciła krytyków, którzy porównują film do Carol Todda Haynesa oraz Życia Adeli Abdellatifa Kechiche’a.Średnia ocena: 7.0
rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0
Oceniono 1 razy. | Oceń film
Ocena IMDb©: Nieposłuszne on IMDb

Trailer filmu: Nieposłuszne

Wasze opinie

MW 23. lipca 2019, 21:35

Z przyjemnością obejrzę. Właśnie szukałam dostępu do tego filmu a tu taka niespodzianka: 'wrócił na duży ekran'! Dwie piękne kobiety: urocza Rachel McAdams i zjawiskowa Rachel Weisz = poprostu czysta przyjemność. Zresztą miłość kobiety do drugiej kobiety jest subtelna i przyjemna. Do tego ta namiętność, która jest tak cudowna. Tak samo odbieram miłosc kobiety i mężczyzny, aczkolwiek już mniej subtelnie. Natomiast kiedy widzę miłość między mężczyznami niestety czuję zażenowanie i dyskomfort.

BaqwaBowa 15. sierpnia 2018, 23:30

W przeciwieństwie do "Carol" - jest to kolejny bardzo na siłę i bardzo sztuczny film, agresywnie genderowy, przy czym oczywiście doskonale wpisujący się w specyfikę aktualnej mody na zamianę ról płciowych: żeńskiej na męską i męskiej na żeńską. Tu aż kipi od tej współczesnej agresywnej ideologii. Do porzygania.

Dodaj nowy komentarz Nieposłuszne

Twoja opinia o filmie:

Repertuar kin na telefonie

Teraz w kinach

Repertuar Kin

Premiery

17 września
10 września
3 września
1 września

Zapowiedzi

24 września
» więcej zapowiedzi

Repertuar Kin