|

Wasze hity

  1. Bez końca
  2. Nóż w wodzie
  3. Piosenki miłosne
  4. Na srebrnym globie
  5. Na rauszu
KEI

Kina są znów otwarte !

Po przerwie związanej z pandemią kina były zamknięte od 20 marca do 21 maja 2021. Od 21 maja niemal wszystkie kina studyjne oraz sieć Helios są znów otwarte. Sieci Cinema City oraz Multikino otworzyły swoje kina 28 Maja.

Obcy - 8 pasażer "Nostromo"

Alien: The Director's Cut
Reżyseria: Ridley Scott

Repertuar filmu "Obcy - 8 pasażer "Nostromo"" w Trójmieście

Brak repertuaru dla filmu "Obcy - 8 pasażer "Nostromo"" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Obcy - 8 pasażer "Nostromo"
Tytuł oryginalny: Alien: The Director's Cut
Czas trwania: 116 min.
Produkcja: USA , 2003
Premiera: 14 listopada 2003
Dystrybutor filmu: Syrena

Reżyseria: Ridley Scott
Obsada: Sigourney Weaver, Tom Skerritt, Ian Holm, Veronica Cartwright

”Obcy - 8 pasażer ‘Nostromo’” - legendarny horror science fiction, przez wielu uznawany za najbardziej przerażający film w historii kina - powraca na ekrany kin w wersji specjalnej, którą reżyser Ridley Scott (”Gladiator”, ”Hannibal”) wzbogacił o nowe, nigdy dotąd nie oglądane na dużym ekranie sceny oraz cyfrowo odnowiony obraz i dźwięk.

We współpracy ze studiem Twentieth Century Fox Scott odrestaurował oryginalny negatyw filmu dodając do niektórych ujęć elementy grafiki komputerowej. Scott i jego ekipa przejrzeli niemal sto pudełek z zachowanymi materiałami filmowymi, które po prawie ćwierć wieku odkryto w jednym z londyńskich archiwów. Z tych właśnie materiałów reżyser wybrał sceny, które włączył do wersji specjalnej. Poddano je obróbce cyfrowej, tak by jakością nie odbiegały od pozostałych. Gotowy film uzupełniono o cyfrową, stereofoniczną ścieżkę dźwiękową.

”Obcy - 8 pasażer ‘Nostromo’” wszedł na ekrany amerykańskich kin w maju 1979, premiera polska odbyła się rok później. Film spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem widzów i krytyków na całym świecie, przynosząc zyski przekraczające 100 milionów dolarów, co na owe czasy było zawrotną sumą. Sukces sprawił, że nakręcono trzy kontynuacje: ”Obcego - decydujące starcie” Jamesa Camerona (1986), ”Obcego 3” Davida Finchera i ”Obcego: Przebudzenie” Jean-Pierre Jeuneta.

W ”Obcym - 8 pasażerze ‘Nostromo’” swą pierwszą główną rolę zagrała Sigourney Weaver, która z Ridleyem Scottem spotkała się ponownie na planie filmu ”1492: wyprawa do raju”. Aktorka wcieliła się w postać nieustraszonej Ellen Ripley - jednej z pierwszych bohaterek kina akcji.Średnia ocena: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
Oceniono 1553 razy. | Oceń film
Ocena IMDb©: Obcy - 8 pasażer "Nostromo" on IMDb

Wasze opinie

a1 11. sierpnia 2004, 15:11

arcydzieło
Jako 13 latek widziałem ten film po raz pierwszy. Mam teraz 37 lat i wszystko co dotyczy tego filmu cały czas elektryzuje mnie. Uwielbiam ten film oglądać, myśleć o nim, czytać najdrobniejsze informacje. Myślę, że gdybym był dziadkiem mój stosunek do niego ani trochę się nie zmieni.

Hanss 25. kwietnia 2004, 19:42

super film
Jak dla mnie, jeden z najlepszych filmów, o ile nie najlepszy film w swojej klasie

luis 13. grudnia 2003, 15:22

film mało straszny
film do pupy mało krwi małoakcji słabe sceny

Qba 30. listopada 2003, 18:31

do maćka
W pełni się zgadzam, ale zapominasz o "Łowcy Androidów" - oczywiście "director's cut" - bez tego głupawego happy endu. Nie rozumiem, jak można bronić Obcego II. Toż to jeszcze jeden film o tym jak dzielni są nasi marines. Dwa następne, to już nawet nie warto wspominać - śmierdzi PC na odległość.
A tak BTW, może ktoś jeszcze coś doda do tej dwójki? - Myślałem o "Głębi", ale jednak troszkę odstaje.

Finalfin 28. listopada 2003, 23:30

Klasyka...
Różne są zdania na temat tego, czy lepsza jest pierwsza, czy druga część. To są filmy zupełnie róźnych typów. Ja osobiście wolę "Obcego ósmego" i ten jego niepowtarzalny klimat tajemnicy przesyconej grozą, a to wszystko na tle stosunkowo prawdopodobnych sytuacji, zachowań i zwyczajów (związki zawodowe na pokładzie, pogrzeb kosmiczny itp.) Część moich znajomych woli z kolei "Decydujące starcie" i pokazaną z dbałością o szczegóły drużynę komandosów. Faktem jest, że trzecia i czwarta część to pomyłki nie z tej ziemi...
Film ten wpisał się na trwałe do historii kina SF. I tak naprawdę niewiele filmów zrealizowanych później stało na jego poziomie. No, może pierwszy "Matrix".

ryszard bajor 22. listopada 2003, 22:38

nieprawda trier jest o niebo lepszy
a larsa von triera filmów chyba w takim razie nie znacie

groszek 21. listopada 2003, 23:08

prawda, prawda
Jak go oglądałem pierwszy raz to byłem posrany jak nigdy w życiu, po paru latach jak znow go oglądałem to po prostu mnie zmiażdżył swoją głębią i klimatem. Po prostu arcydzieło, a takowe sie nie stażeją.

maciek 18. listopada 2003, 12:59

poprawka
Ripley oczywiście, sorry :)

maciek 14. listopada 2003, 15:25

brylancik
dla mnie jest to najlepszy film sf jaki widziałem (a chodzę głównie na takowe), dalsze części nie umywają się - tylko Repley się trzyma, reszta to kaszana a nie postaci z krwi i kości. Tutaj mamy wszystko - piękną kobietę, wielką tajemnicę, różne charaktery, wspaniałą walkę o przetrwanie - Dallas z miotaczem płomieni przeciskający się przez szyby wentylacyjne, czy na końcu Repley - to przecież jak gdyby nasi praprzodkowie dzierżący pochodnie) - no i zaskakujące zwroty akcji
druga część, to tylko walenie na oślep z karabinów - choć trzeba powiedzieć, że i tak dwójka i reszta są przyzwoite jak na filmy SF
pozdrawiam

Dodaj nowy komentarz Obcy - 8 pasażer "Nostromo"

Twoja opinia o filmie:

Repertuar kin na telefonie

Teraz w kinach

Repertuar Kin

Premiery

17 września
10 września
3 września
1 września

Zapowiedzi

24 września
» więcej zapowiedzi

Repertuar Kin