trojmiasto.repertuary.pl
Film

Persona non grata


Reżyseria: Krzysztof Zanussi

Repertuar filmu "Persona non grata" w Trójmieście

Brak repertuaru dla filmu "Persona non grata" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Persona non grata

Produkcja: Włochy / Rosja / Polska , 2005
Premiera: 9 września 2005
Dystrybutor filmu: Vision

Reżyseria: Krzysztof Zanussi
Obsada: Zbigniew Zapasiewicz, Nikita Michałkow

Wiktor (Zbigniew Zapasiewicz), ambasador Polski w Urugwaju boleśnie przeżywa nagłą śmierć ukochanej żony Heleny (Halina Golanko).
Przyjeżdżając do kraju spotyka rosyjskiego wiceministra spraw zagranicznych, Olega (Nikita Michałkow), z którym przyjaźnił się przed dwudziestu laty. Wówczas był działaczem podziemia, a Oleg stawiał pierwsze kroki w dyplomacji sowieckiej w Polsce.
Z tamtych lat datuje się ich zażyła przyjaźń obciążona dwoma podejrzeniami.
W oczach Wiktora Oleg mógł być w swojej ambasadzie oddelegowany do infiltrowania polskiego podziemia. Po drugie bliska przyjaźń Olega ze zmarłą właśnie żoną Wiktora zawiera w sobie podejrzenie, czy zmarła nie zdradziła męża z ujmującym do dziś Rosjaninem.
W polskiej ambasadzie w Urugwaju z polecenia Wiktora pracuje jego młody protegowany, Waldemar (Andrzej Chyra), który ze studiów w Rosji przywiózł żonę Rosjankę - Oksanę (Maria Bekker), która jest kobietą ujmującej urody.
Po powrocie z Polski Wiktor nieświadomie przelewa część swoich uczuć do zmarłej żony na małżonkę swego podwładnego. Polska ambasada pilotuje transakcję zbrojeniową, w której Rosjanie są konkurentami. Transakcja ta jest bardzo ważna dla Polaków.


Średnia ocena: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
Oceniono 1286 razy. | Oceń film

Wasze opinie

Kasia 27. września 2005, 18:54

mmmmm
Lubie patrzeć jak tryska.

zaviel 23. września 2005, 1:53

znakomity
warto obejrzeć

Jesienin 20. września 2005, 22:12

poruszający
O człowieku niemal złamanym przez los,opętanym podejrzeniami,który w samotności przeżywa koniec swoich ideałów, ale wcale nie uważam go za nieudolnego ambasadora.I zawsze świetny Nikita Michałkow!

przechodzień 20. września 2005, 11:30

Dobry film
o sympatycznym człowieku,który znalazł sie w nieodpowiednim miejscu.Gł.bohater w roli ambasadora jest tak nieudolny że juz bardziej by się mimo dobrych chęci nie dało.Wszystko co próbuje zrobić obraca się w groteskę.No ale Rosjanka naprawdę kopiuje dokumenty ambasady a nt.wierności zmarłej żony niczego się nie dowiadujemy.Dobre,choć mogło być mniej ckliwe.Scena usypiania psa była chyba niepotrzebna.

Petrus 15. września 2005, 14:59

Niezly jak na obecna kondycje Zanussiego i jego ostatnie, infantylne filmy w rodzaju "Cwalu" czy tez "Zycie jako smiertelna choroba przenoszona droga plciowa" - a moze..."Zanussi jako smiertelna choroba przenoszona droga filmowa..." Tak czy inaczej, na "P

cik 15. września 2005, 10:39

bardzo mi się podobał
mądry,dialogi jak w dobrym spektaklu teatralnym(tak mi się to jawiło)polecam

julka 12. września 2005, 14:16

smutny...
to film o stratach.....0 tym, jak ciężko się żyje, gdy zostaje się samym na świecie.
Poza tym pokazuje, jak wygląda życie ambasadorów i konsuli. Nie za wiele zostaje z niego na później, ale jest wciągający. Stuhr jak zwykle niesamowity!

MaderFaker 12. września 2005, 9:47

Ale o niej się filmów nie robi :)

Politolożka Boża Krówka 12. września 2005, 0:18

Do MaderFacker
Mamy placówkę nawet na Kostaryce....

MaderFaker 11. września 2005, 19:02

Dzieło wybitne!
informujące widzów o tym, że mamy daleko wysuniętą placówkę dyplomatyczną w Urugwaju!

Luks 11. września 2005, 9:07

Niezwykły
Film, któy wpisuje się doskonale w atmosferę kreowaną przez Zanussiego swoją twórczością. Ważny zwłaszcza w kontekście rocznicy Solidarności. Ile pozostało z sierpniowych ideałów?? Czy jako naród zdefraudowaliśmy dawne zasady?? Jak długo licytować się będziemy długością internowania?? Wiem, że film dla wielu będzie ciężko strawny. Tak już jest, że ktoś, kto stawia ważne pytania i nie szuka łatwych dróg odpowiedzi, rzadko zdobywa poklask. Pozdrawiam

Dodaj nowy komentarz Persona non grata

Twoja opinia o filmie: