trojmiasto.repertuary.pl
Film

Prognoza na życie

The Weather Man
Reżyseria: Gore Verbinski

Repertuar filmu "Prognoza na życie" w Trójmieście

Brak repertuaru dla filmu "Prognoza na życie" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Prognoza na życie
Tytuł oryginalny: The Weather Man
Czas trwania: 101 min.
Produkcja: USA , 2005
Premiera: 10 marca 2006
Dystrybutor filmu: UIP

Reżyseria: Gore Verbinski
Obsada: Nicolas Cage, Michael Caine, Hope Davis

W dorosłym życiu nie ma miejsca na sprawy łatwe
– z ojcowskich mądrości

Zdobywca nagrody Akademii, Nicolas Cage wciela się w postać Davida Spritza, popularnego prezentera pogody w jednej ze stacji telewizyjnych Chicago, który przeżywa chwile triumfu, kiedy ogólnokrajowy poranny program telewizyjny „Hello America” zaprasza go na przesłuchanie. Odnoszący sukcesy zawodowe, David musi stawić czoła zbliżającej się z szybkością błyskawicy rodzinnej katastrofie. Bolesny rozwód, choroba ojca i problemy z dziećmi sprawiają, że stabilna dotychczas pozycja Davida staje się mocno zagrożona. Usiłując odzyskać kontrolę nad swoim życiem, David z każdym kolejnym dniem zaczyna zdawać sobie sprawę z tego, że tak jak pogoda, jego życie jest zupełnie nieprzewidywalne.
Paramount Pictures i Escape Artists przedstawiają produkcję „Prognoza na życie”. W roli głównej - Nicolas Cage. Reżyseria - Gore Verbinski na podstawie scenariusza Stevena Conrada. Produkcja - Todd Black, Steve Tisch i Jason Blumenthal. W pozostałych rolach - Michael Caine i Hope Davis. Producenci wykonawczy - David Alper, William S. Beasley i Norm Golightly, koproducent - Steven Conrad.


Średnia ocena: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
Oceniono 1959 razy. | Oceń film

Wasze opinie

kali-gol 23. marca 2006, 16:41

Polecam. A swoją wypowiedź uzasadniam poniżej
The Weatcher Man jest to bardzo dobry film. Jak zawsze świetnie wypadł Nicolas Cage tym razem w roli pana Pogodynki. Dave Spritz (Nicolas Cage) próbuje naprawić swoje małżeństwo, lecz raczej pogarsza sprawę, nikt go nie rozumie i nawet nie chce rozumieć. Większośc ludzi uważa go za d..ka, dlatego zdarza mu się oberwać fast foodem. Lecz pomimo tego jest zadowolony ze swojej pracy i jest dobry w tym co robi. Kiedy myśli że jest na dobrej drodze do poprawy stosunków z rodziną, dostaje oferte lukratywnej posady w programie "Witaj Ameryko". Teraz musi zdecydować co jest dla niego najważniejsze.
Film bardzo dobrze się z sobą wiąże, wciąga. Jeśli ktoś się nastawił na kino akcji, wybuchy, strzelaniny to lepiej niech zmieni kino lub obejży inne filmy z Cage'm(60 sekund, Pan życia i Śmierci) Jest to raczej rozsterka pomiedzy samym sobą, rodziną i pracą, ukazuje że trzeba się poświęcać w tych drobnostkach, szczegółach gdyż oto w tym naszym życiu chodzi. Polecam. Dla miłośników Cage'a i nie tylko.

dogmaa 10. marca 2006, 17:40

nuda
szkoda pieniędzy na bilety do kina. nie polecam. cage w roli pana pogodynki do bani.

Tommm 9. marca 2006, 14:28

Snujący, nieskończony, leisty. Ale miły.
Ogląda się. Ale bez rewelacji. Coś dla wyjątkowych miłośników Nica Cage`a. Jak zwykle chodzi w nim od lewej do prawej strony ekranu zastanawiając sie co z soba zrobić. Jako bohater - jest bezwolny, wszystkie najważniejsze punkty zwrotne i decyzje padaja poza nim i bez jego wpływu. Ciekawa relacja z ojcem (Caine). Całość trohe hipnotyzuje/usypia.

2,5 / 5

Soffi 6. marca 2006, 22:11

ciekawy
Widziałam go jakiś czas temu w Stanach. Naprawdę dobry. Scenki z rzucaniem jedzeniem i celowaniem z łuku - kapitalne :DD No i "Camel's toe"...:) (dla tych ktorzy ogladali :P)

milka 4. marca 2006, 15:01

przecietny
Widziałam go wczoraj. Niezbyt wciagajacy a raczej można powiedziec nudny. Główny bohater zachowuje sie jak "sierotka" nie wiedzaca czego tak naprawde chce.

Dodaj nowy komentarz Prognoza na życie

Twoja opinia o filmie: