trojmiasto.repertuary.pl
Film

Pudłaki

The Boxtrolls
Reżyseria: Graham Annable, Anthony Stacchi

Repertuar filmu "Pudłaki" w Trójmieście

Brak repertuaru dla filmu "Pudłaki" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Pudłaki
Tytuł oryginalny: The Boxtrolls
Czas trwania: 96 min.
Produkcja: USA , 2014
Gatunek: animacja / przygodowy / komedia
Premiera: 10 października 2014
Dystrybutor filmu: UIP

Reżyseria: Graham Annable, Anthony Stacchi
Obsada: Ben Kingsley, Jared Harris, Nick Frost

Twórcy filmów „Koralina i tajemnicze drzwi” /Coraline/ oraz „ParaNorman” przedstawiają swój najnowszy projekt dla młodszej publiczności – animowaną produkcję studia LAIKA pt. „Pudłaki” /The Boxtrolls/, nakręconą w oparciu o bestsellerową opowieść Alana Snowa pt. Here Be Monsters.

W filmie widzowie będą mieli okazję poznać dziwne stwory – Pudłaki. Pudłaki to urocze, psotne świrusy, które uwielbiają zabawę i mają dobre serca – troskliwie wychowały osieroconego w świecie ludzi chłopca Eggsa (w wersji oryginalnej swojego głosu użyczył postaci Isaac Hempstead-Wright). Wiodą spokojne, radosne życie w zbudowanych pod ulicami miasteczka Cheesebridge podziemiach, a ubierają się w pozostawione do recyklingu pudełka, które noszą jak żółwie swoje skorupy. Są przyjazne i zupełnie niepodobne do nadętych, wytwornych mieszkańców wiktoriańskiego Cheesebridge, których obsesją jest bogactwo, pozycjia klasowa i uchodzące za szczyt luksusu najbardziej śmierdzące na świecie sery. Burmistrzem miasteczka jest Lord Portley-Rind (Jared Harris), który rządzi nim przy udziale swoich snobistycznych kumpli w Białych Kapeluszach. Jak większość ludzi w miasteczku, lord Portley-Rind jest przekonany, że rozsiewane na temat Pudłaków historie są prawdziwe. A mówi się, że Pudłaki to stworzenia, które wypełzają nocą i kradną ludziom to, co im sercom najdroższe – dzieci i sery. Autorem większości z tych pogłosek jest nikczemny tępiciel szkodników Archibald Snatcher (laureat nagrody Akademii® Ben Kingsley), dla którego pozbycie się stworów może być przepustką do elitarnych, wyższych sfer Cheesebridge – Białych Kapeluszy. Wspięcie się na drabinie społecznej miasteczka jest obsesją Snatchera, który chcąc pozbyć się Pudłaków uwięził genialnego wynalazcę, przyjaciela stworów, Herberta Trubshawa (Simon Pegg). Sam stanął też na czele grupy pod nazwą Czerwone Kapelusze, której zadaniem jest pojmanie wszystkich Pudłaków. W jej szeregach są bezwzględny Pan Gristle (Tracy Morgan), niezdarny Pan Pickles (Richard Ayoade) oraz flegmatyczny Pan Trout (Nick Frost).

Starając się trzymać razem w swoim podziemnym świecie, Pudłaki zajmują się tym, co najbardziej lubią i najlepiej potrafią – zbieraniem odpadków po ludziach. Przerabiają je potem na fantastyczne, magiczne wynalazki. Ich działania nie znajdują jednak zrozumienia w świecie ludzi, szczególnie w kontekście nieprawdziwych opowieści rozsiewanych na ich temat przez Snatchera. Ponieważ ich podziemna egzystencja jest zagrożona, do działania wchodzi Eggs. Chłopiec udaje się „na powierzchnię”, do świata ludzi, gdzie spotyka i zaczyna działać wspólnie z 11-letnią, zadziorną dziewczynką Winnie (Elle Fanning) – córką Lorda Portley-Rinda. Wspólnymi siłami Eggs i Winnie obmyślają odważny plan, którego celem jest wyrwanie Pudłaków z rąk Snatchera oraz przekonanie ludzi, że dwa równoległe światy – nadziemny i podziemny, mogą ze sobą żyć w pełnej zgodzie.


Średnia ocena: 4.0
rating 4.0 rating 4.0 rating 4.0 rating 4.0 rating 4.0 rating 4.0 rating 4.0 rating 4.0 rating 4.0 rating 4.0
Oceniono 34 razy. | Oceń film

Trailer filmu: Pudłaki

Wasze opinie

kacper 12. października 2014, 15:13

slabe 3d film w skali do 10- 4

Dodaj nowy komentarz Pudłaki

Twoja opinia o filmie: