trojmiasto.repertuary.pl
Film

Saint Laurent


Reżyseria: Bertrand Bonello

Repertuar filmu "Saint Laurent" w Trójmieście

Brak repertuaru dla filmu "Saint Laurent" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Saint Laurent
Tytuł oryginalny: Saint Laurent
Czas trwania: 150 min.
Produkcja: Francja/Belgia , 2014
Gatunek: biograficzny / dramat
Premiera: 12 grudnia 2014
Dystrybutor filmu: Kino Świat

Reżyseria: Bertrand Bonello
Obsada: Gaspard Ulliel, Jeremie Renier, Louis Garrel, Lea Seydoux

Wystawna biografia legendarnego projektanta mody Yves Saint Laurenta. W roli tytułowej wystąpił Gaspard Ulliel, znany zarówno z ról romantycznych kochanków („Bardzo długie zaręczyny”), jak i psychopatycznych morderców („Hannibal. Po drugiej stronie maski”). Aktorowi partnerują – znany z „Marzycieli” Louis Garrel jako Jacques de Bascher, natchnienie i współpracownik wielkiego projektanta oraz Léa Seydoux, gwiazda allenowskiego „O północy w Paryżu” i nagrodzonego w ubiegłym roku Złotą Palmą w Cannes „Życia Adeli – Rozdział 1 i 2”, którą wkrótce zobaczymy u boku Daniela Craiga w zbliżającej się nowej odsłonie przygód Jamesa Bonda.

Akcja filmu Bertranda Bonello koncentruje się na 10 latach z bogatej biografii Francuza, obejmując okres od 1967 do 1976 roku. To czas jego największych sukcesów w karierze, a jednocześnie czas największych porażek w życiu osobistym.

Trzykrotnie nominowany do Złotej Palmy na festiwalu filmowym w Cannes Bertrand Bonello uwielbia dotykać tematów nasyconych skandalem i przekraczających tabu. Udowodnił to w swoich wcześniejszych produkcjach takich jak skierowany do dorosłych widzów „Le pornographe”, czy równie odważny „Apollonide. Zza okien domu publicznego”. Jego najnowszy obraz sięga po kontrowersyjny życiorys legendarnego projektanta Yves Saint Laurenta. Ta wciągająca i tocząca się w hipnotycznym tempie produkcja dotyka najmroczniejszych zakamarków biografii bożyszcza świata mody. Bertrand Bonello mierzy się z jego uzależnieniami od środków odurzających, nie skąpiąc odważnych scen orgii seksualnych.


Średnia ocena: 1.0
rating 1.0 rating 1.0 rating 1.0 rating 1.0 rating 1.0 rating 1.0 rating 1.0 rating 1.0 rating 1.0 rating 1.0
Oceniono 5 razy. | Oceń film

Dodaj nowy komentarz Saint Laurent

Twoja opinia o filmie: