trojmiasto.repertuary.pl
Film

Śmiertelna wyliczanka

Murder by Numbers
Reżyseria: Barbet Schroeder

Repertuar filmu "Śmiertelna wyliczanka" w Trójmieście

Brak repertuaru dla filmu "Śmiertelna wyliczanka" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Śmiertelna wyliczanka
Tytuł oryginalny: Murder by Numbers
Czas trwania: 135 min.
Produkcja: USA , 2002
Premiera: 30 sierpnia 2002
Dystrybutor filmu: Warner

Reżyseria: Barbet Schroeder
Obsada: Sandra Bullock, Ryan Gosling, Michael Pitt

W leśnym rowie, w pobliżu niewielkiego, nadmorskiego, kalifornijskiego miasteczka San Banito, znaleziono ciało młodej kobiety. Do wyjaśnienia sprawy przydzielono Cassie Mayweather (w tej roli SANDRA BULLOCK), doświadczonego detektywa wydziału zabójstw i specjalistkę kryminologa. Towarzyszy jej nowy partner, Sam Kennedy (BEN CHAPLIN).
Dwójka detektywów bada znalezione mikroślady, zdające się wskazywać, że kobieta padła ofiarą przypadkowego gwałtu, jednak Cassie instynktownie wyczuwa, że prowadzona przez nią sprawa ma jakieś drugie dno. Pewne szczegóły przypominają jej wydarzenia z przeszłości.
Cassie wkłada w rozwiązanie zagadki wszystkie swe umiejętności. Skupia się na zebraniu i analizie dostępnych dowodów. Z pozostawionych na miejscu zdarzenia śladów pieczołowicie odtwarza działania zabójcy. Jej nowy parter jest sprytny i gorliwy. Jego cierpliwość doskonale uzupełnia się z błyskotliwą inteligencją i sprytem Cassie. Sam wydaje się szczęśliwy, mając tak wspaniałą nauczycielkę, nie chce pamiętać o tym, że jej stosunki z poprzednimi partnerami były zawsze raczej napięte.
Zgromadzone ślady doprowadzają dwójkę detektywów do młodego człowieka, Richarda Haywooda (RYAN GOSLING). Zgłosił on kradzież ze swojej szafki unikatowych butów, które prawdopodobnie nosił zabójca na miejscu zbrodni. Richard jest bardzo chętny do współpracy i ma doskonałe alibi. Chłopak nie podoba się Cassie. Podejrzewa ona, że historia, jaką opowiedział Richard, jest nieprawdziwa, a jego luzackie zachowanie to tylko pozory.

tekst: www.ars.pl


Średnia ocena: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
Oceniono 1488 razy. | Oceń film

Wasze opinie

maeva 16. września 2002, 8:37

niepotrzebny, nudny film
To nudny film. Zaczyna się nawet nieźle, ale kiedy geniusz okazuje się miernotą, miernota debilem, a "niewiarygodnie błyskotliwa" detektyw frustratką seksualną napięcie spada do zera. Jeśli ktoś od filmu oczekuje suspensu niech się wybierze na "Rękę
Boga". Może i brutalniejsze, ale nikt nie popada w zachwyt na widok rzygowin.
Jedyny jaśniejszy punkt tego "dzieła" to Ben Chaplin. Sandra Bullock ma się dość po kwadransie.

mruczeK 2. września 2002, 21:04

Najlepsza z wakacyjnych sensacji

Dodaj nowy komentarz Śmiertelna wyliczanka

Twoja opinia o filmie: