|

Wasze hity

  1. Minionki: Wejście Gru
  2. Prorok
  3. Ennio
  4. Na chwilę, na zawsze

Spotlight


Reżyseria: Tom McCarthy

Repertuar filmu "Spotlight" w Trójmieście

Brak repertuaru dla filmu "Spotlight" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Spotlight
Tytuł oryginalny: Spotlight
Czas trwania: 128 min.
Produkcja: USA , 2015
Gatunek: biograficzny / dramat / thriller
Premiera: 5 lutego 2016
Dystrybutor filmu: UIP

Reżyseria: Tom McCarthy
Obsada: Mark Ruffalo, Michael Keaton, Rachel McAdams

Filmowy zapis wstrząsającej historii, która miała miejsce naprawdę. Nagrodzeni Pulitzerem dziennikarze śledczy gazety „Boston Globe” dotarli do przerażających i szokujących danych na temat konsekwentnie tuszowanej siatki pedofilskiej w Kościele katolickim, składającej się z ponad 70 księży. Historia zbulwersowała świat w 2002 roku. Ale odkrycia dziennikarzy były zaledwie wierzchołkiem góry lodowej…

Tuż po objęciu stanowiska, nowy szef „Globe’a”, Marty Baron, kieruje dziennikarzy do zajęcia się sprawą księdza oskarżonego o seksualne wykorzystywanie dzieci na przestrzeni 30 lat. Świadomi delikatności i społecznego oddźwięku, jaki będzie wiązał się ze skandalem, reporterzy zagłębiają się w sprawę.

Rozpoczyna się dziennikarskie śledztwo, którego wyniki zbulwersują cały świat i wstrząsną Ameryką. Wkrótce okazuje się, że sprawa jest większa, niż ktokolwiek na początku przypuszczał i ociera się o władze kościelne, które przez lata tuszowały przestępstwa.

Film otrzymał główne nagrody na wielu festiwalach. Wyróżniły go także gremia filmowe – m.in. trzema nagrodami Gotham Indpendent Film Awards (najlepszy film, najlepszy reżyser, najlepsza obsada), statuetką Hollywood Film dla najlepszego scenariusza. Trzykrotnie nominowano go do Złotych Globów – najlepszy film, najlepszy reżyser, najlepszy scenariusz.

tekst: ARSŚrednia ocena: 7.0
rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0
Oceniono 57 razy. | Oceń film

Trailer filmu: Spotlight

Wasze opinie

Sławomir z Łodzi 11. maja 2016, 14:02

Z powrotem na ekranach kin na życzenie widzów w Łodzi w kinie Charlie. W mojej ocenie jest to bardzo dobry film. Podstawowymi atutami tego filmu są prawdziwość przedstawionych dokumentalnych faktów, Fakty z nim ukazane niełatwy fakty są przedstawione bez nienawiści. Film ten ukazuje Niełatwe Prace dziennikarskie Śledczych Wobec Metod ukazanych zresztą w tym filmie Działania Kościelnej Machine Tak chyba można powiedzieć? Film raz obejrzałem było wiele osób Choć film Raczej w tym kraju niestety nie jest wystarczająco moim zdaniem rozpropagowany. Obejrzałem ten film jeden raz i zamierzam obejrzeć go ponownie ze względu na brak narracji w języku polskim I tylko napisy polskie Które utrudniają czytanie osobie słabowidzącej.
Jako były Aktywny słuchacz Rozgłośni polskiej Radio Maryja Serdecznie i z przekonaniem Polecam wszystkim obejrzenie tego filmu bardzo interesującego mądrego i rzetelnie zrealizowanego dokumentu. Oczekuję także na zrealizowanie Polskiego filmu O tym jakie Podobne a może nawet i tragiczni trzy sytuacje dzieją się w Polsce i w polskim kościele kiedy to wszystkie tego rodzaju sprawy praktycznie sąZatajone a ich sprawcy tak jak chociażby Biskup Wesołowski w dziwnych okolicznościach tuż po wyjściu z najlepszej kliniki medycznej Gemelli Nagle ni stąd ni zowąd umiera jako Ten który był ponoć sprawcą wielu przestępstw s********** pedofilskich Po to żeby jak wiadomo Ofiary jego ekscesów nie otrzymałem żadnej zadośćuczynień ze strony Sprawców kościelnych Także o to żeby było Przedstawiony Ile ofiar pedofilii w Polsce Jest doprowadzonych Różnymi Perth innymi metodami psycho socjotechniczne II do samobójstwa Ile z nich jest głupia Nych i okradany i nie tylko zgodności ale ze zdrowia i życia. Czekam na taki film dokumentalny A ten jeszcze raz polecam jest on do obejrzenia w kinie Charlie I jest wystarczająco miejsca żeby spokojnie go obejrzeć.

fan dobrego filmu 9. kwietnia 2016, 13:26

Doskonały film!!! Ale trudno dostępny. Byłem sam a teraz chciałbym iść z dziećmi i rodzicami (w Łodzi) ale nie ma gdzie!! A to przecież Oscarowy film!!Czy dystrybutorzy i kina też są politycznie uzależnieni?? To straszne....

Cegła 4. kwietnia 2016, 16:43

doskonały film i bardzo go polecam, pokazuje mechanizmy tuszowania pedofilii w kościele. genialna gra aktorów, tempo, akcja, najlepszy film jaki ostatnio widziałam, na pewno nie dla dzieci. Film poraża zjawiskiem i jest doskonale zrobiony, ogromnie wciąga akcja. Po ukazaniu się napisów nastała cisza.......

Marianna 13. marca 2016, 8:23

Tu nie chodzi o dowalenie kk ( dot. wypowiedzi pppp). Tak się dzieje w kościele od setek lat. W innych grupach zawodowych też, ale mówimy o kościele katolickim. Sprawiasz wrażenie człowieka nie znającego historii kościoła. Radzę Ci poczytać. Jest mnóstwo dobrych książek.

fj 8. marca 2016, 19:54

I cały ten Law ma się świetnie w Watykanie, dzięki JPII i Benedytkowi XVI. Tak naprawdę nic się nie zmieniło w kościele - cały czas liczy się tylko interes kościoła. A co słychać u p. Paetza?

keri 5. marca 2016, 21:03

Bardzo dobry. Trochę prawdy o ciemnej stronie kościoła rzymskokatolickiego. Ciekawe dlaczego wyświetla go tak mało kin (np. w Krakowie) i na tak niewielu seansach, pomimo tego, że film zdobył Oscara (sic!).

Harold 3. marca 2016, 17:57

Doskonały

emkak 29. lutego 2016, 21:21

Chętnie bym go obejrzała, niestety, ŻADNE kino w Sosnowcu go nie wyświetla... Ciekawe dlaczego....?!

jay 25. lutego 2016, 16:11

Oceniam artystycznie - film bardzo dobry, świetna gra aktorska, napięcie jest cały czas.... Teraz oceniam ideologicznie- kościół katolicki to organizacja przestępcza.. jak inaczej nazywać instytucja gdzie systematycznie molestuja dzieci? główny czarny charakter tego filmu kardynał law gdzie jest teraz? W watykanie, uciekinierem przed wymiarem sprawiedliwości.. wstyd i hańba

pppp 20. lutego 2016, 9:37

pedofilia wśród ksiezy to margines w porownaniu do innych grup zawodowych , ale nalezy dowalic kk i to jest glownw zadanie tej propagandowej produkcji . narracja speawnie budowana na insynuacjach i niedopowiedzeniach oraz ewidentnych przeklamaniach . ci co nienaqidza kk oczywiscie sie zachwyca mimo dluzyzn i ewidentnej tendencyjnosci przekazu . niestety czesc nie falsyfikuje swoich pogladow bo jest intelektualnie tchorzliwa . PS nie jestem wierzacy co nie zaburza mojego ogladu zjawiska religijnosci i funkcjonowania tak noedoskonalej oraz historycznie uwarunkowanej instytucji jaka jest kk

Aminio 18. lutego 2016, 16:34

Nuda... Brak akcji, brak napięcia, brak jakiegokolwiek elementu zaskoczenia, chodzą, gadają, nic się nie dzieje. Jak w polskim filmie. Nakręcony chyba tylko po to by dowalić KK, bo to nośny temat. 2/10

Elzbieta 17. lutego 2016, 10:45

Trochę przegadany ale całość bardzo dobra. Czy jest możliwe zrobienie podobnego filmu w Polsce. Nie oszukujmy się w Polsce ten problem też był (jest) na dużą skalę. Czy jest możliwe zrobienie filmu w Polsce o Pecu?.

mk54 15. lutego 2016, 19:24

Rzeczywiście bardzo dobry film. Polecam.

KrK 13. lutego 2016, 11:05

Kolejna lewacka propagandówka, odgrzewająca po raz 156 tego samego wysuszonego kotleta. Szkoda czasu - bez porównania ciekawszy jest "Short".

polcia 11. lutego 2016, 19:11

Mądry,inteligentny film ze stopniowo rozkręcającą się narracją.Praca dziennikarzy śledczych przedstawiona w rzetelny sposób i uzmysławiająca,że nie jest to lekki zawód.A sam problem-no cóż,ogólnie znana tajemnica.

Karol 9. lutego 2016, 16:04

Bardzo dobry film. Powinien być wyświetlany jako przestroga dla uczestników Światowych Dni Młodzieży Katolickiej.

Adam 8. lutego 2016, 21:58

Doskonały film, czas na Spotlight w Polsce.

zachwyceni 8. lutego 2016, 19:07

Bardzo dobry! Szczerze polecam.

Kurawpiórach 6. lutego 2016, 23:36

Swietnie przedstawiony problem na skalę swiatową ale z odpowiedniego dystansu. GDZIE przez ćwierć wieku był Święty JP II razem z kardynałem Razingerem. Musiał zostać świetym natychmiast, bo za rok albo dwa świętość ległaby w gruzach.

leser 28. stycznia 2016, 11:18

doskonały film, mimo, że znamy w sumie z grubsza całą historię, dzieło trzyma w napięciu. byłem ciekaw czy go u nas puszczą, a teraz nie mogę się doczekać społecznej "dyskusji" na jego temat.
po zaliczeniu "zjawy" i "spotlight" mam spory dylemat, który z tych trzech filmów obstawić jako najlepszy film do Oscara.

Dodaj nowy komentarz Spotlight

Twoja opinia o filmie:

Repertuar kin na telefonie

Teraz w kinach

Repertuar Kin

Premiery

25 listopada
18 listopada

Zapowiedzi

Repertuar Kin