|

Wasze hity

  1. Bez końca
  2. Nóż w wodzie
  3. Piosenki miłosne
  4. Na srebrnym globie
  5. Na rauszu
KEI

Kina są znów otwarte !

Po przerwie związanej z pandemią kina były zamknięte od 20 marca do 21 maja 2021. Od 21 maja niemal wszystkie kina studyjne oraz sieć Helios są znów otwarte. Sieci Cinema City oraz Multikino otworzyły swoje kina 28 Maja.

Teoria wszystkiego

Theory of Everything
Reżyseria: James Marsh

Repertuar filmu "Teoria wszystkiego" w Trójmieście

Brak repertuaru dla filmu "Teoria wszystkiego" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Teoria wszystkiego
Tytuł oryginalny: Theory of Everything
Czas trwania: 123 min.
Produkcja: Wielka Brytania , 2014
Gatunek: biograficzny / dramat
Premiera: 30 stycznia 2015
Dystrybutor filmu: UIP

Reżyseria: James Marsh
Obsada: Eddie Redmayne, Felicity Jones, Emily Watson

„Teoria wszystkiego” /The Theory of Everything/ to niezwykle piękna i budująca historia przedstawiająca postać jednego z najwybitniejszych umysłów naszych czasów, słynnego astrofizyka Stephena Hawkinga. To również opowieść o dwojgu ludzi, którzy dzięki miłości potrafią stawić czoła wszelkim przeciwnościom losu. Reżyserem filmu, który powstał na podstawie wydanych przez Jane Hawking wspomnień Moje życie ze Stephenem. Podróż ku nieskończoności, jest laureat Nagrody Akademii James Marsh („Człowiek na linie” /Man on Wire/).
W 1963 roku Stephen (w tej roli Eddie Redmayne znany z „Les Misérables. Nędznicy” /Les Misérables/) student astronomii i kosmologii na Uniwersytecie w Cambridge, ma już świetne osiągnięcia w swojej dziedzinie i ambicje znalezienia „prostego, ale wymownego wytłumaczenia” wszechświata. Dodatkowo, osobiste doświadczenia otwierają przed nim inne, zupełne nieznane terytoria. Stephen zakochuje się w koleżance z Cambridge, studentce nauk humanistycznych, Jane Wilde (Felicity Jones z filmu „Kobieta w ukryciu” /The Invisible Woman/). Jednak w wieku 21 lat ten młody, aktywny i znakomicie zapowiadający się naukowiec otrzymuje druzgocącą diagnozę: stwardnienie zanikowe boczne. Jak wyrokują lekarze, choroba w szybkim czasie zaatakuje jego sprawność ruchową, ograniczy możliwość porozumiewania się, a może się okazać również, że pozostawi Stephenowi nie więcej niż dwa lata życia.
Miłość Jane, jej wsparcie i determinacja w walce z chorobą ukochanego okazują się niewzruszoną siłą, dzięki której mimo przeciwności losu para pobiera się. Mając u swojego boku kochającą i wspierającą żonę, Stephen nie dopuszcza do siebie myśli, że postawiona przez lekarzy diagnoza może być ostateczna. Jane zachęca męża, żeby ukończył swój doktorat, w którym pojawiają się zaczątki słynnej teorii o stworzeniu wszechświata. Rodzina Hawkingów powiększa się, a Stephen po obronieniu entuzjastycznie przyjętego doktoratu zabiera się za swoje najbardziej ambitne naukowo zadanie, zgłębiając zagadnienie, które stało się w jego życiu rzeczą niezwykle cenną – czas.
Czas od zawsze fascynował tego genialnego naukowca – kiedy powstał wszechświat, kiedy nastąpi jego koniec i co wydarzy się między tymi dwoma punktami granicznymi (swoje rozważania na ten temat zawarł w bestsellerowej, wydajnej w 1988 roku książce Krótka historia czasu. Od Wielkiego Wybuchu do czarnych dziur). Jednak zagadnienie czasu okazuje się istotne dla naukowca również na gruncie osobistym. Zmaganie się z chorobą oznacza ciągły wyścig z czasem, podnoszenie postawionej przez lekarzy poprzeczki dwóch lat życia o kolejne wygrane miesiące i lata. Stephen pragnie żyć pomimo pogłębiających się ograniczeń ciała i mowy. Pragnie też miłości u boku ukochanej kobiety. Wbrew wszelkim rokowaniom, zarówno czas, jak i miłość stają się jego udziałem. Los przynosi mu o wiele więcej niż mógłby się tego spodziewać.
Jego ciało zmaga się z coraz większymi wyzwaniami, jednak jego umysł nie poddaje się i zagłębia w coraz bardziej zaawansowane zagadnienia fizyki teoretycznej. Na przełomie wieków jego nazwisko wymienia się w jednym rzędzie z nazwiskiem Alberta Einsteina.
Razem, Stephen i Jane działają wbrew wszelkim przewidywaniom nauki i medycyny, osiągając więcej niż mogliby sobie wymarzyć.Średnia ocena: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
Oceniono 37 razy. | Oceń film

Trailer filmu: Teoria wszystkiego

Wasze opinie

Ja_cool 1. marca 2015, 9:21

7-8/10. Polecam

kinomaniak 26. lutego 2015, 19:08

chciałbym dodać ale ten film jest o takich godzinach że nie ma kiedy pójść albo bardzo wcześnie albo późno oczywiście w łodzi

Wacek 24. lutego 2015, 9:34

Film zasługuje moim zdaniem na dwa Oscary, jeden przyznany już za znakomicie zagraną arcytrudną rolę dla Eddie Redmaynera, a drugi za za sam film, który wzbudza fascynację dla umysłu ludzkiego mimo krańcowej niesprawności fizycznej, a także wzbudzający uznanie w dążeniu człowieka do odkrycia tajemnicy wszechświata. Polecam !

jay 15. lutego 2015, 9:19

Chciałem trochę fizyki i dostałem opere mydlana. Nie polecam.

IS. 13. lutego 2015, 11:48

Wyjatkowo zgodne komentarze, dolaczam sie do nich. Piekne i wzruszajace angielskie kino, lektura obowiazkowa.

aga84krk 12. lutego 2015, 14:46

Dobry film, wzruszający 8/10

Mikołaj 11. lutego 2015, 22:42

Piękny film.
Miłośnicy czarnych dziur jednak będą zawiedzeni. To jest film o... miłości.

Madelaine 8. lutego 2015, 14:30

Doskonały :)...Film, na który na pewno warto pójść.

Agnieszka Z. 4. lutego 2015, 22:10

Piękny film. Wzruszająca historia. Warto zobaczyć.

Dodaj nowy komentarz Teoria wszystkiego

Twoja opinia o filmie:

Repertuar kin na telefonie

Teraz w kinach

Repertuar Kin

Premiery

17 września
10 września
3 września
1 września

Zapowiedzi

24 września
» więcej zapowiedzi

Repertuar Kin