trojmiasto.repertuary.pl
Film

Repertuar filmu "Twarz" w Trójmieście

Brak repertuaru dla filmu "Twarz" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Twarz
Tytuł oryginalny: Twarz
Czas trwania: 92 min.
Produkcja: Polska , 2017
Gatunek: dramat
Premiera: 6 kwietnia 2018
Dystrybutor filmu: Kino Świat

Reżyseria: Małgorzata Szumowska
Obsada: Mateusz Kościukiewicz, Agnieszka Podsiadlik, Małgorzata Gorol

Nagrodzony Srebrnym Niedźwiedziem (Wielką Nagrodą Jury) na 68. MFF w Berlinie, najnowszy film Małgorzaty Szumowskiej, jednej z najciekawszych polskich reżyserek, laureatki wielu międzynarodowych nagród m.in.: Srebrnego Niedźwiedzia dla Najlepszego Reżysera na 65. MFF w Berlinie („Body/Ciało”), Teddy Award na 63. MFF w Berlinie („W Imię…”),Silver Leopard Award na 61. MFF w Locarno („33 sceny z życia”). Szumowska była trzykrotnie nominowana do Europejskich Nagród Filmowych oraz otrzymała Nagrodę publiczności za najlepszy film europejski („Body/Ciało”).Odtwórcą głównej roli w „Twarzy” jestMateusz Kościukiewicz („Wszystko co kocham”, „W imię”, „Matka Teresa od kotów”, „Amok”). W pozostałych rolach występują Agnieszka Podsiadlik nominowana w zeszłym roku do Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego za występ w filmie „Baby Bump” oraz Małgorzata Gorol, debiutująca na dużym ekranie, laureatka prestiżowych nagród teatralnych, między innymi Nagrody im. Leona Schillera.

Współczesna baśń o człowieku, który stracił twarz w wypadku. Po nowatorskiej operacji wraca do rodzinnej miejscowości, ale ludzie nie wiedzą jak go traktować. Staje się dla nich kimś obcym.

Za zdjęcia i montaż odpowiadają kolejno stale współpracujący z Małgorzatą Szumowską – Michał Englert i Jacek Drosio. Scenografia to dzieło Marka Zawieruchy („Wołyń”, „W imię…”, „Róża), kostiumy Katarzyny Lewińskiej („Body/Ciało”, „Córki Dancingu”, „Disco Polo”) i Julii Jarży („Body/Ciało”, „W imię…”, „33 sceny z życia”), zaś charakteryzacja Waldemara Pokromskiego („Maria Skłodowska-Curie”, „Wałęsa. Człowiek z nadziei”, „Katyń”). W filmie wykorzystane zostaną utwory zespołu Metallica.


Średnia ocena: 4.0
rating 4.0 rating 4.0 rating 4.0 rating 4.0 rating 4.0 rating 4.0 rating 4.0 rating 4.0 rating 4.0 rating 4.0
Oceniono 37 razy. | Oceń film
Ocena IMDb©: Twarz on IMDb

Trailer filmu: Twarz

Wasze opinie

Ledis 25. kwietnia 2018, 21:45

Idąc do kina myślałem że będzie to film o słynnej i wyjątkowej operacji polskich lekarzy. Sądziłem że zobaczę zawiłe okoliczności i kulisy tego przeszczepu ale nic takiego w tym filmiku nie ma i jest pominięte. A wątek przeszczepu posłużył przyciągnięciu widzów do kina. Sprytnie.... Nabrałem się jak wiele osób....
Zobaczyłem przejaskrawiony, prostacki, chaotyczny gniot skupiający się na zlepku najgorszych cech najprostszych osobników społeczeństwa polskiego. Niestety tacy zdemoralizowani obywatele i takie czarne owce występują w każdym państwie. Należy jednak pamiętać że to nie jest większość niezłomnego narodu polskiego jakby to chcieli wmówić nam twórcy tego filmu.

Ja_cool 19. kwietnia 2018, 20:17

Pani Ginger15. Kłamstwo to szczerość? Polecam zakup słownika wyrazów zbyt trudnych.
Nie każda krytyka to hejt. Lewica nauczyła się mówić na krytykę i na prawdę hejt...

Ginger 15. kwietnia 2018, 8:06

Świetny film. Brawo Szumowska za szczerość o polskości. Właśnie tacy są Polacy, taka jest Polska. Nie ma co się obrażać na reżyserkę i hejtować tylko zastanowić się czemu tak jest i zacząć pracować nad sobą. Powodzenia.

gg 15. kwietnia 2018, 7:14

Totalnie antypolski gniot.

Rita 14. kwietnia 2018, 19:44

Beznadziejny film. Nie ma nic wspólnego z prawdziwą historią, którą jest "inspirowany". Pan Grzegorz Galasiński miał wypadek w zakładzie kamieniarskim a społeczeństwo lokalne, łącznie z proboszczem i sołtysem wspierało go, pomagało organizując zbiórki i koncerty charytatywne. Film to fałszywy obraz Polski, nie mający nic wspólnego z rzeczywistością, więc nic dziwnego, że zdobył nagrodę w Berlinie...

Kazio 14. kwietnia 2018, 9:52

Słuchacze radyja i widzowie tfamu- zostańcie w domu.

Tadeusz 14. kwietnia 2018, 9:49

Małgorzata Szumowska SUPERSTAR - jest jak lustro i echo!!!!

Art 12. kwietnia 2018, 19:51

No w BERLINIE na pewno się podobał! ... wstyd i zafałszowanie rzeczywistości!

H 12. kwietnia 2018, 12:21

Prostacki. Antypolski, antychrzescijanski... Produkcja tvn

Mariusz B. 12. kwietnia 2018, 5:11

Pięć momentów do śmiechu. Poza tym flaki z olejem. Cała akcja to góra 15 minut. Momentami przysypiałem.

Eva 11. kwietnia 2018, 15:09

Ważny problem pokazany za pomocą krótkich scen "na ostro ze sobą połączonych" . To niby wszystko prawda ale ogląda się ciężko gdyż wady nasze i śmieszności pokazane są w sposób łopatologiczny , bez marginesu na niedomówienie czy domysł. Bez subtelności!!
Z tego powodu film, pomimo dobrej gry aktorów, mnie rozczarował.

Ja_cool 7. kwietnia 2018, 15:19

Film od początku antypolski. Ośmiesza i obraża Polskę i Polaków. Pokazuje nas jako społeczeństwo złe i zacofane. Scenografia miała widocznie pokazać biedę, szarość, brzydotę. Ta Pani co to "wyreżyserowała" jest widocznie antypolska i nosi w sobie jakiś ból. Już za scenę w supermarkecie powinna dostać BANA od Polaków. Nie polecam 1/10. To 1 jest tylko dla Mateusza Kościukiewicza.

KKk 7. kwietnia 2018, 12:30

Nie dla mnie, wyszłam po 15 minutach

Emozwierz 6. kwietnia 2018, 20:50

Kiepski, strata wieczoru. Poczucie zawodu za 16 złotych. Nie chce mi się nawet pisać.

Kkk 6. kwietnia 2018, 18:24

Wyszłam po 15 minutach, a chciałam wyjść już po pierwszej scenie

Dodaj nowy komentarz Twarz

Twoja opinia o filmie: