trojmiasto.repertuary.pl
Film

W ciemności

In Darkness
Reżyseria: Agnieszka Holland

Repertuar filmu "W ciemności" w Trójmieście

Brak repertuaru dla filmu "W ciemności" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu W ciemności
Tytuł oryginalny: In Darkness
Czas trwania: 145 min.
Produkcja: Niemcy / Kanada / Polska , 2011
Gatunek: dramat / wojenny
Premiera: 6 stycznia 2012
Dystrybutor filmu: Kino Świat

Reżyseria: Agnieszka Holland
Obsada: Robert Więckiewicz, Benno Furmann

Katolik… grzesznik... drobny złodziejaszek… Leopold Socha, Polak ze Lwowa - przez ponad rok pomagał i dawał schronienie ukrywającej się w kanałach grupie uciekinierów z getta. Za pieniądze. Jednak to, co wydawało się okazją do zarobku, doprowadziło do powstania głębokiej więzi emocjonalnej pomiędzy Sochą a uciekinierami, ewoluując w heroiczną walkę o ludzkie życie.
Prawdziwą historię Leopolda Sochy i uratowanych przez niego Żydów opowiada przejmujący film Agnieszki Holland „W ciemności” - polski kandydat do Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny, z wybitną rolą Roberta Więckiewicza i międzynarodową obsadą (m.in. nagrodzona Srebrnym Niedźwiedziem MFF w Berlinie Maria Schrader, Benno Furmann, Agnieszka Grochowska, Kinga Preis, Herbert Knaup, Krzysztof Skonieczny, Marcin Bosak, Julia Kijowska, Michał Żurawski).

Poruszający obraz autorki „Tajemniczego ogrodu” i nominowanego do Oscara dzieła „Europa, Europa” został wyprodukowany przez Studio Filmowe Zebra (w koprodukcji z Niemcami oraz Kanadą) oraz znalazł się w ofercie dystrybucyjnej renomowanej amerykańskiej firmy Sony Pictures Classics, która ma w swoim dorobku 121 nominacji do Oscara i 27 statuetek. Scenariusz filmu zainspirowała książka Roberta Marshalla „In the Sewers of Lvov”. Wspomnienia jednej z ocalonych - Krystyny Chiger, opisane zostały w książce "Dziewczynka w zielonym sweterku". Polskim dystrybutorem „W ciemności" jest Kino Świat.

„Chciałabym, aby ten film był bliski bohaterom, rzeczowy i uczciwy emocjonalnie. Z kamerą podążającą za postaciami przez niekończące się kanały. Ciemność musi pozostać ciemnością a widzowie muszą czuć, że są tam razem z bohaterami”. Agnieszka Holland
„Światowej sławy polska reżyserka nakręciła jedno ze swoich najważniejszych dzieł” Piers Handling, dyrektor Festiwalu Filmowego w Toronto


Średnia ocena: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
Oceniono 1197 razy. | Oceń film

Trailer filmu: W ciemności

Wasze opinie

Elena 26. kwietnia 2012, 19:35

Film piękny, bardzo poruszający, ale trzeba go zrozumieć...

KLOS 2. kwietnia 2012, 1:08

Film niby ciekawy, ale nie realistyczny, wiele prawdziwych wątków przemilczano i zrobiono wiele uproszczeń prawdziwej historii. Najbardziej głupie to pokazanie, że niby Polak w czasie okupacji mógł iść do sklepu i jak miał kasę to kupić żarcia ile chciał (byle nie za dużo w jednym sklepie), takiego przekłamania dawno nie widziałem. W czasie okupacji Polacy mogli kupować w sklepie na kartki żywnościowe (które były poniżej minimum wymaganego do wyżywienia) i tylko wtedy gdy pracowali. Dlatego większość zaopatrywała się na czarnym rynku lub na wsi (co groziło rozstrzelaniem w razie złapania). Leopold Socha mógł ich uratować tylko dzięki temu, że był niezłym złodziejem i kanciarzem i chwała mu za to, ze umiał te umiejętności użyć w dobrym celu.

doc.dr. Wiktor Traktor 27. marca 2012, 2:12

Przykro a raczej nie dobrze mi się robi czytając niektóre posty. Albo piszą to 12-15 latki, uprzednio osierocone przez bliższą i dalszą rodzinę, zapatrzone w Piróga lub Wolusia&Tysia albo ......... (wybór epitetów do wyboru) osoby które upaja się raczej % niż artyzmem poważnego kina, a którego celem właśnie jest dać do myślenia...!
Wiem, myślenie i refleksja boli ale aby nie być jedynie 'ilościową' jednostką naszego i tak raczej mało wykształconego społeczeństwa (czyt. owiec i baranów w naszym smutnym polskim stadzie) może wartoby od czasu do czasu spotkać się z historią naszych bądź co bądź niedawnych przodków przedstawioną w REALISTYCZNY sposób...?
Dla ułatwienia podpowiem: co TY, Ciulu jeden z drugim lub z Drugą (bo głupota stety lub nie, nie ma płci) zrobiłbyś w tak nie'pięknych okolicznościach przyrody? ...i oby nie powtarzalnych...
Pomyśl, zastanów się i może wtedy ten zbędny, prostacki komentarz zamienisz na bardziej sensowny. Jeśli nadal nie - milczenie będzie o niebo lepszym wyjściem niż to co powyżej przyjął twój edytor tekstu. Tyle słowem mojej refleksji.
Pozdrawiam wszystkich kinomanów - doc.dr. Wiktor Traktor ;)

Kinoman inteligent 11. marca 2012, 23:20

Fantastyczny film dla ludzi inteligentnych, myslacych i majacych uczucia - wiarty wielokrotnego obejrzenia jak "Europa, Europa", "Pianista", czy "Lista Schindlera". Wzruszajacy i cudownie zagrany. Tylko ludzie prymitywni moga go krytykowac.

Rysio 9. marca 2012, 11:26

Film na pewno przereklamowany i..... na pewno warty obejrzenia.

mariusz 6. marca 2012, 11:16

Film przereklamowany. Nie jest to film zły, czy bezwartościowy, bo jest całkiem niezły, ale jak na film polski. Tylko po prostu przereklamowany. Ładnie ktoś napisał, film jednego aktora, ale to przecież on jest tu bohaterem. A co do scen erotycznych, trochę zbyt dosadne i patetyczne. A co dobre w nim. No na pewno scenariusz w miarę spójny, momenty niepewności, ładnie to nakręcone. Z dziećmi nie polecam an to iść bo będą miały koszmary. Pani Holland nigdy nie kręciła komercji jej filmy są przyciężkawe, ale maja swoją widownię. Jednym, się spodoba innych może rozczarować. Ale tak jest z każdym filmem.

kinoman 28. lutego 2012, 11:55

Idiotyczna wydmuszka!

Swall 22. lutego 2012, 0:53

Wg mnie przereklamowany. Film jednego aktora.

widz 17. lutego 2012, 20:19

Film warto zaobaczyć .. !

Kasia K. 15. lutego 2012, 17:27

Film na pewno nie dla rozrywki. Ciężki w odbiorze, ani chwili wytchnienia od brudu, smrodu, brzydoty, okrucieństwa. Nie jak w "Pianiście". gdzie muzyka uwzniośla i estetycznie wygładza grozę.W filmie Holland nie ma wielkich artystów, są zwykli ludzie. Film nakręcony tak naturalistycznie, że sam czujesz się brudny i śmierdzący, jak ci ludzie w kanałach. Sceny erotyczne są całkiem prymitywne, prościutkie, żadnego wyuzdania, a jeśli budzą tyle protestów, to dlatego, że robi się niedobrze na widok brudnych ludzi uprawiających seks w towarzystwie szczurów, na posadzce mokrej od ścieków. Cóż, bez sensu byłoby pokazać pięknie seks w takim otoczeniu, czy nie tak? Dziwi mnie, że ktoś próbuje robić z tego zarzut, w końcu na tym polega wartość tego filmu, że jest tak do bólu prawdziwy. Przejmujący. Mimo wszystko optymistyczny.
Jeśli ktoś ma fobię na szczury, odradzam.
Swoją drogą, film zadziwiająco kontrastuje z estetyką "Tajemniczego ogrodu", gdzie każdy kadr dopracowany jest tak, aby pokazać piękno. Tu równie starannie pokazano brzydotę.
Według mnie film nie na Oskara. Nie w Ameryce. Jest za dobry dla nich, nie ma w nim koniecznej dla Amerykanów domieszki kiczu.

ktośśś 13. lutego 2012, 21:32

Film-REWELACJA!!!!
Polecam!!!

Agent Bolek 11. lutego 2012, 8:07

Ale syf !!!

Page91 10. lutego 2012, 17:22

Moim zdaniem film bardzo dobry, po wyjściu z kina jeszcze długo miałam go w głowie. Niektóre sceny bardzo wzruszające. Polecam gorąco.

ola 8. lutego 2012, 16:37

Ola 8 luty 2012r.
Sceny erotyczne brutalne i niesmaczne, zbyt dosadne. Film za długi, brak dynamiki.

M. 6. lutego 2012, 13:41

Bardzo dobry film. Wstrząsający do bólu. Podczas napisów końcowych na sali zapadła gromka cisza :)

Aga 6. lutego 2012, 11:28

Film dosłownie wcisnął mnie w fotel z wrażenia, gdy się skończył zdziwiłam się że jestem tu gdzie jestem. Nie rozumiem tych negatywnych komentarzy. Dla mnie wspaniały i mnóstwo emocji ludzkich i scen do głębszego przemyślenia.

Magda 5. lutego 2012, 23:15

Reżyser erotoman , za dużo niesmacznych scen erotycznych.strach chodzić z dziećmi na polskie filmy.
Temat ciekawy,głęboko poruszający , zwiastun nieźle się zapowiadający a nakręcony z serii różowej landrynki

Iza 5. lutego 2012, 20:51

Do Merola.
Żle mnie zrozumiałeś, nie o Sochy reakcję tu chodzi, ale o widza i sam scenariusz, ta scena powinna być bardziej rozbudowana, mocna, a jest słaba, jest tłem toczącej się akcji. W tych wszystkich filmach dotyczących Holocaustu najchętniej widzą w nas konfidentów, lub biernych oberwatorów, więc może warto byłoby wreszcie dobitnie pokazać, że też ginęliśmy i ponosiliśmy ofiary. A tak, to nie ma się co dziwić, że odwiedzający chociażby obóz w Auschwitz obcokrajowcy dziwią się, że w obozie byli, ginęli "jacyś" Polacy.
A wracając do Sochy, Więckiewicz rewelacyjny, chyba nie ma takiej roli, której nie mógłby zagrać.

pablo 5. lutego 2012, 15:47

Film dobry, ale jakoś mnie nie przejął. Może za dużo już jest filmów na ten temat. Momentami chciało mi się spać. Polecam oglądnąć, ale nie warto iść do kina.

Ada 4. lutego 2012, 12:31

Ja czytam komentarze zawsze po filmie. moja opinia jest dla mnie najważniejsza. jeśli ktoś wypowiada sie, że film jest bez polotu, takie były czasy, film niemal dokumentalnie przedstawia fakty. "Pianista" niezły obraz, ale dużo mniej mi się podobał. Agnieszka Holland przepięknie ujęła realizm tamtych czasów, myślenie ludzi w takich sytuacjach. Nie upiększała go tandetnymi wzniosłymi chwilami, nie przebarwiała na styl Hollywood. Ale jak widać większość widowni woli unosić się na wzniosłych, tandetnych emocjach, niż wnikać w prawdziwe uczucia ludzi żyjących w tamtych czasach.

Dodaj nowy komentarz W ciemności

Twoja opinia o filmie: