|

Wasze hity

  1. Strażnicy Galaktyki: V...
  2. Egzorcysta papieża
  3. Śpiąca Królewna
  4. Mała Syrenka

W dół kolorowym wzgórzem


Reżyseria: Przemysław Wojcieszek

Repertuar filmu "W dół kolorowym wzgórzem" w Trójmieście

Brak repertuaru dla filmu "W dół kolorowym wzgórzem" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu W dół kolorowym wzgórzem

Czas trwania: 114 min.
Produkcja: Polska , 2004
Premiera: 4 marca 2005

Reżyseria: Przemysław Wojcieszek
Obsada: Dariusz Majchrzak, Aleksandra Popławska, Rafał Maćkowiak, Jacek Borcuch

„W dół kolorowym wzgórzem” to trzeci z kolei film w reżyserii i według scenariusza młodego wrocławskiego twórcy Przemysława Wojcieszka. Realizując go Wojcieszek powrócił w swoje rodzinne strony, kręcąc zdjęcia w Sudetach w pobliżu miejscowości Wolimierz, gdzie spędził dzieciństwo. Film był realizowany na przełomie października i listopada 2003r. Oficjalna premiera tego obrazu miała miejsce na XXIX Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Przemysław Wojcieszek otrzymał tam nagrodę za najlepszą reżyserię.

„W dół kolorowym wzgórzem” powraca do wątków znanych z wcześniejszego, znakomitego obrazu Wojcieszka pt. „Głośniej od bomb”. Znów głównym bohaterem historii jest młody, pełen energii chłopak, który za wszelką cenę, chce znaleźć swoje miejsce w świecie, „żyć jak człowiek”, być szczęśliwy i kochany. Tym razem jednak autor nie pozwolił historii zmierzać do happy endu. Tak jakby „W dół kolorowym wzgórzem” miało być odwróceniem historii z „Głośniej od bomb” - Wojcieszek odbiera swojemu bohaterowi po kolei wszystko, co dał jego odpowiednikowi ze swojego wcześniejszego obrazu - dom, ukochaną, jasny pomysł na życie. Pozostawia za to upór, wytrwałość i siłę, która pozwala pogodzić się z losem i zacząć znowu. „W dół kolorowym wzgórzem” to film o miłości i gniewie, o zazdrości i o fatum, które wbrew zamiarom, każe bohaterowi niszczyć i ranić tych, których kocha. To film pełen skrajnych emocji, który rozśmiesza widza, po to, by go za chwilę przerazić i zasmuca, żeby dać nadzieję. Dwie godziny mocnego, dobrego kina!



Średnia ocena: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
Oceniono 1832 razy. | Oceń film

Wasze opinie

republika 17. marca 2005, 23:54

trauma z Kazimierza
widziałam ten film latem, na Festiwalu w Kazimierzu Dolnym. zabolało. rachityczny wytwór polskiego kina, pozorującego na niby odkrywcze, niby oryginalne... nie warto inwestować w bilet.

dede 15. marca 2005, 13:17

ciekawy
Czekalem na ten film od Festiwalu w Gdyni i nie zawiodlem sie.

benzedryna 2. marca 2005, 20:42

nie rozumiem zachwytow...:|
mialem (nie)przyjemnosc ogladniecia tego filmu w sierpniu na Letniej Akademii Filmowej w Zwierzyńcu i musze przyznac iz raczej nie zroboij on na mnie specjalnego wrazenia, nie rozumiem wiec zachwytow nad tym obrazem. Moze i rezyseria stala na przyzwoitym pozionmie, ale gra aktorow juz raczej nie... kiczowata ta gra momentami byla bedac szczerym. Ale o le film nie byyl dla mnie niczym ani wybitnym ani tez zlym, o tyle sama postac Przemyslawa Wojcieszka, ktory uraczyl organizatorow LAF-u swoja obecnoscia na seansie absolutnie nie przypadla mi do gustu. Skad w nim tyle pychy,zarozumialstwa czy wrecz arogancji, nie jestem w stanie stwierdzic :| no ale coz, moze sie myle skoro film jest raczej dobrze pceniany, moze to ja tu jestem ten co sie nie zna...

yy 26. lutego 2005, 15:03

rewelacja!
widziałem w grudniu ten film, tego się nie da zapomnieć!

natos 10. lutego 2005, 23:17

Czyżby autor?...
Mam coś takie wrażenie, ze tutaj o tym filmie pisał jeden z jego autorów ;]. Może jestem zbyt podejrzliwa, ale kto by tak dobrze go znał, oceniał i wychwalał?...

Dodaj nowy komentarz W dół kolorowym wzgórzem

Twoja opinia o filmie:

Repertuar kin na telefonie

Teraz w kinach

Repertuar Kin

Premiery

26 maja
19 maja
12 maja

Zapowiedzi

2 czerwca
9 czerwca
16 czerwca
» więcej zapowiedzi

Repertuar Kin