|

Wasze hity

  1. Minionki: Wejście Gru
  2. Prorok
  3. Ennio
  4. Na chwilę, na zawsze

Wątpliwość

Doubt
Reżyseria: John Patrick Shanley

Repertuar filmu "Wątpliwość" w Trójmieście

Brak repertuaru dla filmu "Wątpliwość" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Wątpliwość
Tytuł oryginalny: Doubt
Czas trwania: 100 min.
Produkcja: USA , 2008
Premiera: 20 lutego 2009
Dystrybutor filmu: Forum Film

Reżyseria: John Patrick Shanley
Obsada: Amy Adams, Philip Seymour Hoffman, Meryl Streep, Viola Davis

Katolicka szkoła na Bronxie w 1964 roku. Charyzmatyczny ksiądz Flynn usiłuje złagodzić panujące w szkole obyczaje. Robi to wbrew kierującej szkołą zakonnicy – siostrze Aloysius Beauvier, która wierzy jedynie w surową dyscyplinę. Kiedy do szkoły zostaje przyjęty pierwszy czarnoskóry uczeń, a jedna z sióstr zauważa, że ojciec Flynn poświęca mu więcej uwagi niż innym dzieciom, siostra Beauvier rozpoczyna prawdziwą krucjatę, która ma na celu usunięcie księdza ze szkoły. Bez żadnych dowodów, jedynie polegając na własnym przeczuciu, zakonnica podejmuje walkę. Czy ma rację? Czy wolno jej na podstawie niejasnych odczuć oskarżać drugiego człowieka? Czy poznamy w końcu prawdę?Średnia ocena: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
Oceniono 1652 razy. | Oceń film

Trailer filmu: Wątpliwość

Wasze opinie

shekla 24. stycznia 2010, 23:47

Dla mnie mistrzostwo. Jestem wielką fanką Meryl Streep i to ona mnie przyciągnęła mnie na ten film. Oczywiście jak zawsze - nie zawiodłam się. Utrzymany w niezwykłym klimacie, trzyma w napięciu. Porusza ważny temat i pokazuje . jak emocje mogą wpływać na punkt widzenia. Doskonały.

mojobeat 24. grudnia 2009, 12:17

Ten film ma rytm i nawet cos bardziej ze sztuki teatralnej. W zasadzie nie widzimy w nim zadnej akcji, i wszystko rozgrywa sie w dialogach miedzy glownymi protagonistami. Mimo wszystko film przykuwa uwage, glownie za sprawa swietnego duetu Meryl Streep (jak zawsze) i genialnego Philipa Seymoura Hoffmana (jeden z najzdolniejszych aktorow swej generacji). Ci aktorzy idealnie pokazuja jak mozna grac za pomoca drugiego aktora. Warto zaliczyc.

melled 10. lipca 2009, 23:35

Rewelacyjna rola Meryl Streep i fantastyczna fabuła sprawiają, iż wątpliwość pozostaje do końca. Hmm.... w dotarciu do odpowiedzi powinna nam pomóc własna wyobraźnia...

zuza: 15. marca 2009, 21:54

dawno nikt mnie tak nie pouczył jak Hoffman zza ambony.. Szkoda, ze taich ksiezy prawie nie ma... moze mniej byloby takich antyklerykalow jak ja... Elegancki, madry, ale nie przemija bez echa, och nie!

ona i już 10. marca 2009, 22:10

Warto, oj warto obejrzeć. Po obejrzeniu tego filmu zmieniłam się - gdy korci mnie, aby kogoś obgadać, przypominam sobie..... fruwające pierze. Jeśli masz skłonność do obgadywania ludzi, przedwczesnych sądów, powtarzania plotek - KONIECZNIE - POLECAM!!!

46 10. marca 2009, 17:30

Elegancki,mądry film.Wychodzi się z kina z refleksją. Mnie osobiście marzą się tego typu kazania w naszych kościołach.Cóż,pomarzyć można.Polecam.

jolka 10. marca 2009, 11:41

Bardzo polecam! Film mądry. Obraz surowy, bez zbędnych elementów. Gra aktorów wyśmienita. Warto zobaczyć, warto pomyśleć!

eve 8. marca 2009, 7:50

mi sie podobal
polecam
aktorzy zagrali genialnie

Jacek 3. marca 2009, 1:40

Film z pozoru nudnawy, ale po przebrnięciu kilku pierwszych scen zaczyna być po prostu fascynujący !
Jak łatwo zniszczyć człowieka, jak emocje zabijają racjonalne myślenie.
Czym jest tzw. maszyna umysłów, napędzana przez media a kiedyś kościół, a może i dalej przez kościół tyle, że w białych rękawiczkach.
No i ta perfekcja Aktorów, uczta duchowa i wielkie zaniepokojenie !

Monika 2. marca 2009, 21:08

Gra aktorów perfekcyjna. Fabuła ciekawa, są widowiskowe sceny. Czułam się jak w kościele:) Ale Meryl Streep uwielbiam, więc oceniam film bardzo wysoko.

primo19 8. lutego 2009, 17:14

Film jest bardzo dosłowną ekranizacją scenicznego dramatu, którego autorem był sam reżyser. Nie postarał się, by "Wątpliwość" ufilmowić niestety, przez co film przypomina nasz Teatr Telewizji. Za to aktorstwo jest olśniewające: Streep, Adams, Hoffman i Davis - miażdzą po prostu.

Dodaj nowy komentarz Wątpliwość

Twoja opinia o filmie:

Repertuar kin na telefonie

Teraz w kinach

Repertuar Kin

Premiery

25 listopada
18 listopada

Zapowiedzi

Repertuar Kin