trojmiasto.repertuary.pl
Film

Wróżby kumaka

Unkenrufe
Reżyseria: Robert Gliński

Repertuar filmu "Wróżby kumaka" w Trójmieście

Brak repertuaru dla filmu "Wróżby kumaka" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Wróżby kumaka
Tytuł oryginalny: Unkenrufe
Czas trwania: 98 min.
Produkcja: Niemcy/Polska , 2005
Premiera: 23 września 2005
Dystrybutor filmu: Kino Świat

Reżyseria: Robert Gliński
Obsada: Krystyna Janda, Matthias Habich, Krzysztof Globisz, Zbigniew Zamachowski, Marek Kondrat

Kolejny, po "Blaszanym bębenku" (Oscar 1980 - Najlepszy Film Nieanglojęzyczny), film na podstawie powieści laureata Nagrody Nobla - Güntera Grassa. Pełna magii i czarnego humoru opowieść o miłości dwojga dojrzałych ludzi, a przez ich losy ironiczne spojrzenie na odwieczne problemy w relacjach polsko-niemieckich. Najnowsze dzieło Roberta Glińskiego z Krystyną Jandą, Zbigniewem Zamachowskim, Markiem Kondratem, Krzysztofem Globiszem oraz Matthiasem Habichem ("Upadek", reż. Oliver Hirschbiegel).

Gdańsk, rok 1989. W Polsce kończy się epoka komunizmu, w Niemczech upada Mur Berliński. Na jednej z gdańskich ulic przypadkiem wpadają na siebie Aleksandra (Krystyna Janda) i Alexander (Matthias Habich). Polka i Niemiec. W nowej, nie zawsze łatwej, sytuacji politycznej połączą ich wspomnienia, miłość i krytyka stereotypów w myśleniu na temat pojednania Polaków i Niemców.


Średnia ocena: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
Oceniono 1322 razy. | Oceń film

Wasze opinie

kikus2005 29. listopada 2005, 19:20

miskokok mistrzuuuu
beznadziejny film z beznadziejnyhc powodow !po pierwsze chlopak nie chodzi po mistrzowsku,po drugie hlopak nie wyglada i nie mowi,jak prawdziwy mistrz!pozatym kumak to podroba kikuta,inaczej kikusa!i w tym tkwi problem dzisiejszej moldziezy!Otoz to filozoficzne pytanie jakim jest:czemu mistrz i mistrzu to jedno???to bardzo trudne cechy wilekosci wektorowych!Dlatego tez warto sobie uswiadomic o napletu i istnieniu kikuta,ktory niespodziewanie zamienia sie wkumaka!dlaczego???pytalal sie raz Kami;l Boberek:)wlasnie nie wiem to przez kredyt bank tpsa to wiem i mi powiedziala jedna rzecz:mistrzuuu mikokoko miki kochamy cie,dlatego A,a nie B w tym filozoficznym scierwie sie znajduje!ide w strone jaska N ja ----prawdziwy kikut number 2 i nikt wiecej i niekt niech nie mowi co to znaczy Miko po to nie po polsku!ldatego nie zycze sobie odpowiedzi!inaczej zniszcze!Zeganam Kikut i miko!papap:*::*nie polecam dwoma slowami!

kada 27. listopada 2005, 21:29

nie bedzie niemiec nam plul w twarz i polak kradl aut
Film o przyjazni polsko niemiecko:-) o młodosci dziewczynki i chłopczyka w duchu "swastyki i młota" widziane tymi samymi wspomnieniami. mozna wysunac wniosek z tego filmu ze niemiec i polak sie nigdy nie pogodza dopiero przed smierci. kogos kto interesuje gdzie ma byc pochowany.akcja toczy sie nie jak kumak tylko jak w filmie sensacyjnym tylko podkreconym.koncowka by byla tragiczna w innych filmach ale nie w tym.

yuki 27. listopada 2005, 18:01

taki dziwny film
krystyna irytująca. raczej zaliczyłabym do dobrych filmów, ale taki morał, że kumaki rządzą światem to specjalnie do mnie nie przemawia :]

Dodaj nowy komentarz Wróżby kumaka

Twoja opinia o filmie: