trojmiasto.repertuary.pl
Film

Zabójstwo Jesse'ego Jamesa przez tchórzliwego Roberta Forda

The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford
Reżyseria: Andrew Dominik

Repertuar filmu "Zabójstwo Jesse'ego Jamesa przez tchórzliwego Roberta Forda" w Trójmieście

Brak repertuaru dla filmu "Zabójstwo Jesse'ego Jamesa przez tchórzliwego Roberta Forda" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Zabójstwo Jesse'ego Jamesa przez tchórzliwego Roberta Forda
Tytuł oryginalny: The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford
Czas trwania: 160 min.
Produkcja: USA , 2007
Premiera: 14 grudnia 2007
Dystrybutor filmu: Warner

Reżyseria: Andrew Dominik
Obsada: Brad Pitt, Casey Affleck, Mary-Louise Parker, Sam Shepard

Jesse James [BRAD PITT] był jedną z pierwszych autentycznych legend Ameryki. O tym najsłynniejszym amerykańskim przestępcy napisano wiele książek i opowiedziano już wiele historii – a wszystkie barwne i fascynujące, wszystkie o jego nieprzeciętnej osobie i niesamowitych wyczynach, a większość zaledwie momentami zgodna z prawdą.
Ci, których napadał i terroryzował, i rodziny tych, których ponoć zabił, uważały go za pospolitego przestępcę, zaś w podszytych sensacją artykułach prasowych i czytadłach opisujących działalność gangu Jamesa w latach 70. XIX wieku Jesse był obiektem zachwytów i podziwu. Sugerowano, że był jak Robin Hood – napadał na właścicieli kolei i banki, które wykorzystywały biednych farmerów. Był człowiekiem działającym z dramatycznych pobudek, oszukanym i zranionym żołnierzem Konfederacji mszczącym się na unionistach, którzy zniszczyli mu życie. Co ważniejsze – dla coraz bardziej konserwatywnego, mieszczańskiego społeczeństwa wiodącego przeciętne życie był ostatnim pionierem – symbolem wolności i amerykańskiego ducha, charyzmatycznym buntownikiem, który świadomie łamał prawo i żył podług własnych reguł... wszyscy uważali go za legendę.


Średnia ocena: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
Oceniono 1416 razy. | Oceń film

Wasze opinie

Tommm_b 3. stycznia 2008, 10:17

A już myślałem, że 1510 do Yumy będzie najlepszym westernem roku. Teoretycznie miała szanse, niewiele w tym gatunku się dzieje. Ale ten film kładzie ją na łopatki. Polecam tez pierwszy film tego reżysera - Chopper. I czekam na trzeci! Casey Affleck mnie powalił - przez tą rolę zacząłem szukać innych filmów z nim, i jak się okazuje większość widziałem. Genialnie dobrany.

zorka 28. grudnia 2007, 13:06

Niezwykły film, niesamowity, przepiękny. takie filmy chcę oglądać, takimi się zachwycać. polecam nie każdemu. (no i muzyka Cave'a!)

iHS 27. grudnia 2007, 13:03

O Matko, i jak tu nie być socjopatą, jak połowa przeinteligentnego społeczeństwa wypisuje posty w stylu najgorszy film roku, i nic się nie dzieje. Polecam Resident Evil: zagładę, tam na pewno się dużo dzieje. Połowa kina wyszła, nie wiem czego oczekiwała po tym filmie, jeżeli siedmiu wspaniałcyh to faktycznie można się było zawieść. A film jest naprawdę bardzo dobry, żeby nie powiedzieć świetny. Brad Pitt gra dobrze ale trochę tak jak zawsze, Casey Affleck jest fenomenalny, no i scena morderstwa to majstersztyk. I Nick Cave w finale był smerfastyczny, ale kto z ludzi którzy poniżej wysmarowali te przemadre posty wie kto to jest Nick Cave. Jeżeli ktoś lubi czasami ogladnąć coś bardziej ambitnego niż Transformers, to polecam - jeżeli niespecjalnie, to film kicha, dno, nic się nie dzieje, i pełen patosu.

mrv 21. grudnia 2007, 23:57

Popieram zdanie że to zły film. W ciągu 2,5 godziny nie zdarza sie nic co wciąga. Jakiś drętwy narrator tłumaczy nam co się dzieje, dodaje sztucznego patosu scenom...

krk 17. grudnia 2007, 23:02

jeden z lepszych filmów jaki oglądałam w tym roku(polecam oglądać do końca i potem krytykować)

lotti 17. grudnia 2007, 17:02

wszystko zależy od punktu widzenia. jesli wybieracie się na film akcji to się zawiedziecie. to film - poezja, te kadry, muzyka, Casey Affleck, krajobrazy. ja jestem zachwycona. to film absolut. polecam!

Paulus82 17. grudnia 2007, 12:38

zawiodłem się i to bardzo! nie polecam !!! w sumie to się nic tam nie dzieje, porażka na całego !!!

kinomaniak 16. grudnia 2007, 17:52

nie warto!!!

duszan 16. grudnia 2007, 12:28

najgorszy film, jaki widzialam ostatnio. przez godzine nie dzieje sie absolutnie nic, zdjecia zdzbel traw i nudna muzyka, nie polecam, szkoda czasu!!!

Dodaj nowy komentarz Zabójstwo Jesse'ego Jamesa przez tchórzliwego Roberta Forda

Twoja opinia o filmie: