trojmiasto.repertuary.pl
Film

Złe wychowanie

La Mala educacion
Reżyseria: Pedro Almodovar

Repertuar filmu "Złe wychowanie" w Trójmieście

Brak repertuaru dla filmu "Złe wychowanie" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Złe wychowanie
Tytuł oryginalny: La Mala educacion
Czas trwania: 110 min.
Produkcja: Hiszpania , 2004
Premiera: 3 września 2004
Dystrybutor filmu: Gutek Film

Reżyseria: Pedro Almodovar
Obsada: Gael Garcia Bernal, Fele Martinez

Złe wychowanie - najnowszy film Pedro Almodóvara. Najbardziej kasowy spośród wszystkich dzieł słynnego reżysera i zarazem pierwszy w historii hiszpański obraz, który otworzył festiwal filmowy w Cannes. Quentin Tarantino, przewodniczący canneńskiego jury, określił film mianem arcydzieła, a Złe wychowanie zostało przyjęte owacją na stojąco. Sam Almodóvar mówi o swojej najnowszej produkcji - topełen tajemnic thriller, w którym wszystkie postacie podejmują ryzyko, nie bojąc się konsekwencji.
Na początku lat 60. dwaj chłopcy, Ignacio i Enrique, odkrywają w katolickiej szkole miłość, kino i strach. Ojciec Manolo, dyrektor szkoły i nauczyciel literatury jest świadkiem, a zarazem częścią tych odkryć. Te trzy osoby spotkają się jeszcze dwukrotnie - pod koniec lat 70. i w latach 80. Spotkania te zaważą nie tylko na ich życiu, ale i śmierci.

Do studia Enrique, młodego reżysera szukającego w brukowcach pomysłu na nowy film, przychodzi mężczyzna przedstawiający jako Ignacio. Jest aktorem w drugorzędnej trupie teatralnej, ale nie przychodzi tylko z prośbą o rolę. Zostawia Enrique opowiadanie oparte częściowo na ich szkolnych przeżyciach. Reżyser czyta tekst i dostrzega, że ich wspólna historia to właśnie gotowy scenariusz, którego rozpaczliwie szukał. Postanawia nakręcić film, ale Ignacio stawia jeden warunek: musi w nim zagrać główną, najtrudniejszą rolę. Między oboma mężczyznami rozpoczyna się pełna zaskakujących zwrotów gra o spełnienie własnych ambicji, zemstę i poznanie prawdy. Historia filmowana na planie przeplata się z odkrywaniem przez Enrique kim jest i co dotychczas robił Ignacio - a raczej człowiek, który się za niego podaje.


Średnia ocena: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
Oceniono 2392 razy. | Oceń film

Trailer filmu: Złe wychowanie

Wasze opinie

tak przy okazji. 4. września 2006, 8:17

i co?
'te' sceny właśnie,wplecione w film tworzą całą jego fabułę. a ta fabuła-dla mnie, stworzyła coś tak niesamowitego,że wręcz ugrzęzłam w fotelu, a po wyjściu z sali dopiero złapałam oddech. temat poruszany choć zagmatwany,chyba nie tak odbiegający od realii. i to szokuje najbardziej. krytyki nie będzie- bo było tu coś nadzwyczajnego, choć momenty pewne nazbyt dosadne. film odważny jednak. jestem bardziej za niż przeciw.

wilkommen 3. września 2006, 19:24

ciężko się określić
Ciężko powiedzieć, czy zachęcać, czy zniechęcać. Nie lubię nadmiaru scen erotycznych, czego w tym filmie nie brakuje. Tym bardziej nabiera się obrzydzenia, mając przed sobą dwóch facetów. Ten aspekt osobiście bardzo przeszkadzał w odnalezieniu głębokiego sensu tego filmu.

Stella Modrzew 1. września 2006, 10:37

Za dużo formy, żadnej treści...
Ten film jest kolejnym wyrazem erotycznych obsesji pana Almodovara. I niczym więcej.

waszka 30. sierpnia 2006, 15:44

niezapomniany
siwtny film Almodovara , przyjazn,milosc i destrukcja ,z najwyzszej polki !!! polecam

basiula 28. sierpnia 2006, 20:11

ambitny
to film ktory nie pozwala by przejsc obok niego obojetnie - i to jest dla mnie jednym z kluczowych wyznacznikow dobrego kina, poza tym prowokuje do przemyslen - brawo!

kazenbaum 30. sierpnia 2005, 17:36

dzieło...
Jeśli coś wzbudza w widzu tak skrajne emocje zarówno negatywne jak i pozytywne to musi to byc wielkie bez wzgledu na wartosciowanie indywidualne. Brawo Almodowar o tym sie mówi a to juz wiele....

anna r 25. sierpnia 2005, 16:41

parirari
uch ach jak gorąco aż d..a

yogsothot 4. czerwca 2005, 11:54

Kaszana
Almodovar jest do d..y a jego pseudo oryginalność to nic innego jak tylko prowokacje artystyczne jakich pełno we współczesnym świecie sztuki. Prozmawiaj z nią to jakiś pseudo nekrofilski gniot a złe wychowanie to kaszanka jakich mało. Niech ten pedał nie bierze się lepiej za kręcenie filmów.

yogsothot 4. czerwca 2005, 11:53

Kaszana
Almodovar jest do d..y a jego pseudo oryginalność to nic innego jak tylko prowokacje artystyczne jakich pełno we współczesnym świecie sztuki. Prozmawiaj z nią to jakiś pseudo nekrofilski gniot a złe wychowanie to kaszanka jakich mało. Niech ten pedał nie bierze się lepiej za kręcenie filmów.

kamil 18. maja 2005, 12:38

Nic ciekawego. Denne
Mnie też film się nie podobał. Już po pierwszych scenach miałem ochotę wyjść z kina.Potem żałowałe,że tego nie zrobiłem. Mam nadzieję, że nastepny film Almo będzie lepszy.

julka 18. maja 2005, 12:36

DNO!
Zgadzam się całkowicie z Gosią. Nie ma się nad czym zachwycać. Ten film to po prostu dno!Dla mnie Almodovar się skompromitował!Mam nadzieję, że nastepnym razem stworzy cos na miarę "Porozmawiaj z nią". Na razie jestem ZAWIEDZIONA!

Gosia 18. maja 2005, 12:32

BEZNADZIEJA!!!!!!!!!!!!
Film jest totalnym rozczarowaniem. Po poprzednich filmach Almodovara (Porozmawiaj z nią, Wszystko o mojej matce)spodziewałam się naprawdę czegoś wyjątkowego.Niczego natomiast takiego w tym filmie nie dostrzegłam. Wyjątkowo głupie było nagromadzenie nieciekawych, pustych i odrażających scen. Po wyjściu z kina czułam tylko niesmak.Byłam z moim ukochanym i on mysli dokładnie tak samo!Oboje zgadzamy się z Lezzy i Keyleigh.

Katrinka 8. kwietnia 2005, 20:32

Coś niesamowitego!
Obejrzałam ten film, gdyż lubię kontrowersyjne tematy i muszę powiedzieć, nie zawiodłam się. Do dziś mam przed oczami niektóre sceny, humor sytuacyjny. Ach..., krótko mówiąc polecam ten film, bo jest naprawdę warty obejrzenia. Pokazuje jak skrajna może być miłość i pożądanie; ale w jak piękny sposób.

Jeszcze raz gorąco polecam.

Anka 28. marca 2005, 21:03

Hmmm
Zjednej strony fajny, a z drugiej taki sobie. Sami zdecydujcie

Black_angel 27. stycznia 2005, 19:58

GENIALNY!! POPROSTY COOL!

Little_cruel_girl 11. stycznia 2005, 17:07

film o milosci
heloł tu nic nie mialo szokowac to nie jest film o pedofilii zepsuciu ksiezy cze homoseksualizmie to jest film o molosci. ogladalam go 3 razy i za drugim zauwazylam to wyraznie.moze nie jest to typowa milosc ale to ona jest glownym watkiem calego filmuy, jest po prostu wpleciona w niet6ypowe sytuacje

nati 10. stycznia 2005, 22:57

wielki ALMODOVAR!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Bardzo,bardzo,bardzo mi się podobał!!!!Nie tylko dlatego że uwielbiam Fele Martineza,noi Gaela Garcia Bernala...Fabuła,inryga i ostateczna samotniść-to do czego przyzwyczaił nas hiszpan,ewoluuje tu w potrójnej postaci.Cudownie...Podczas projekcji trudno było to wszystko ogarnąć,ale póżniej,wraz z ostatnim ujęciem Enricque przy bramie,wszystko nabiera sensu,nadpływa pełne oświecenie-nirwana!!!!Wielki film!!!Naprawdę.Lepszy był tylko "Porozmawiaj z nią",no ale nie można mieć wszystkiego...Matador osiągnął nareszcie dojrzałość artystyczną-a do tego dąży każdy reżyser,wiem,bo sama po mału sie nim staje...

basia 10. stycznia 2005, 11:44

film jest niezły!!
myśle, że warto ten film zobaczyc, chociaz pryznam, że jak wyszłam z kina, widząc idących obok siebie dwóch facetów- nabierałam do nich obrzydzenia!!! Były momenty które były przesadzone, ale myśle, że straciłabym dużo nie widzac tego filmu!!!

akwora 8. stycznia 2005, 13:08

warto go zobaczyć !
poszłam na ten film z przekory.Ktoś w internecie napisał,że Młodzież Wszechpolska jest przeciwko.A ja strasznie nie lubię gdy ktoś mi czegoś zabrania.Choć pierwsze wrażenie było dla mnie szokujące,już po tygodniu byłam wdzięczna losowi.Oni są tacy jak wszyscy inni.Od tamtego czasu chodzę regularnie do kina.Moje życie zmieniło się.

waclaw 6. stycznia 2005, 9:39

hmmmm
obejrzeć warto ale sam nie wiem co o tym filmie powiedzieć

Dodaj nowy komentarz Złe wychowanie

Twoja opinia o filmie: