trojmiasto.repertuary.pl
Start

BEWOULF w technologii 3D – w Krakowie tylko w KIJÓW.CENTRUM.

BEWOULF w technologii 3D – w Krakowie tylko w KIJÓW.CENTRUM. Już od 23 listopada.
Tym, co najbardziej uderza w przeżyciach związanych z formatem 3D jest to, że widzowie czują się całkowicie „zanurzeni” w scenie, którą oglądają, i są stymulowani skalą i głębią obrazu. Akcja filmu wydaje się rozgrywać w przestrzeni otaczającej widza – tak komentuje „Beowulfa” jeden z twórców filmu. KIJÓW.CENTRUM to jedyne miejsce w Krakowie, gdzie film można obejrzeć w 3D.

„Beowulf” jest największym dotychczasowym projektem 3D w historii, jest to również pierwszy pełnometrażowy film w technologii cyfrowego 3D. Został zrealizowany przy pomocy grafiki komputerowej, aktorzy jednak nie tylko użyczali głosu, lecz także grali swoje postaci. Robert Zemeckis, reżyser m.in. „Powrotu do przyszłości”, zafascynowany jest efektami specjalnymi i wykorzystaniem w kinematografii najnowszych osiągnięć technologii cyfrowej. Projekcje kina cyfrowego w wersji 3D znacznie wyprzedzają inne funkcjonujące technologie kinowe. Również efekty wizualne i akustyczne, ostrość i sugestywność obrazu są nieporównywalne do tradycyjnych projekcji. Technologia cyfrowa zapewnia fantastyczne wrażenia estetyczne - niezwykły realizm kolorów, nieskazitelny obraz. Widzowie KIJÓW.CENTRUM jako pierwsi w Krakowie i jedni z pierwszych w Europie będą mogli przeżyć niesamowitą podróż w sam środek akcji i doświadczyć przebywania wewnątrz opowieści o Beowulfie.

„Beowulf” to imię głównego bohatera staroangielskiego eposu bohaterskiego, który powstał najprawdopodobniej w VIII wieku. Zachował się unikalny manuskrypt liczącego 3182 wersy poematu, datowany na rok 1000, arcydzieło języka angielskiego i najcenniejszy zabytek literatury brytyjskiej. Hollywoodzki specjalista od widowisk na podstawie tej starodawnej legendy stworzył zjawiskowy film fantasy, który przenosi nas w czasy herosów i fantastycznych potworów. „Beowulf” to podróż do świata wyobraźni fantasy, obraz niezwykle wysmakowany pod względem estetycznym, z piękną, animowaną Angeliną Jolie w roli mściwej matki przerażającego potwora, Grendela.
Akcja filmu rozgrywa się w legendarnych czasach wielkich bohaterów. Beowulf, dzielny Wiking przybywa na dwór duńskiego króla Hrothgara. Tutaj okazuje się, że poddani Hrothgara od wielu lat nękani są przez okrutnego potwora-ludojada o imieniu Grendel. Mężny wojownik walczy z krwiożerczą bestią, narażając się tym samym na piekielny gniew jego uwodzicielskiej, a zarazem bezwzględnej matki. Z ich epickiej walki rodzi się ponadczasowa legenda Beowulfa...

idź do: Kijów