|

Wasze hity

  1. Dziewczyny z kalendarz...
  2. Złoto
  3. Droga bez końca

Profil: pawcio.s

Komentarze do filmów:

Tajemnica Brokeback Mountain 6. marca 2006, 11:40 pawcio.s

do Buheh
Primo: spora część seksuologów jak i psychiatrów (osobliwie coraz więcej w Holandii, gdzie 'wolość' dotarła pierwsza) uważa Homoseksualizm za chorobę. Został on wykreślony z listy chorób WHO na głosowaniu i to wcale nie znakomitą większością głosów. Nic to, że: dermatologów, laryngologów, ortopedów czy dentystów. Nic to, że większość lekarzy zajmująca się problemem zawodowo namawiała do pozostawienia. Nic, że lekarze z pojęciem o problemie: psychiatrzy i seksuologowie głosowali w większości przeciw usuwaniu homoseksualizmu z listy chorób i zaburzeń. Demokracja jest demokracja. Ale nie martw się. Głosy, żeby zrewidować te decyzje ostatnio narastają i zbierają naukowe dowody. A są liczne. Secundo: to, że ktoś mnie uważa za 'buraka' nie znaczy wiele. Każdy może wyartykułować obelgę i kalumnię. A w 'starej UE' ludziki zasadniczo są odporne na wiedzę i naukę. Dość, że większość doktorantów niemieckich uczelni to: Polacy, Ukraińcy, Litwini, Hindusi etc. I nie każdy, kto tam jedzie, zaraz myje gary. A nawet, to nie każdy kto myje gary jest od razu idiotą.
Lekarz pracujący w SWOIM zawodzie w UK. Za 70 tys funtów rocznie.


Aslan Zaryczał...
...Chrystus Zmartwychwstał. To, jakby jeszcze ktokolwiek miał wątpliwości "co poeta miał na myśli". Flim świetnie zrobiony. Nie ma co gardłować, że 'bajka', 'przewidywalny' etc. Siedmioksiąg był napisany do dzieci i wczesnej młodzieży. I tak też zrealizowano film. I odwalono kawał dobrej roboty. Logika fabuły, spójność akcji (a nie jak w HP, gdzie jedna i druga skacze, jak pchły po psie), efekty prima, acz nie dominują kadru. Kilka dowcipów "Shrek'owskich" w porę i w miarę. Duża zgodność z literą i wymową oryginału. Stary koń (czyt. ja) z dużą dozą przyjemności oglądał. Gorąco polecam. Narnia rulezzz! Harry Potter-ciul!!! ;-)

Głosy niewinności 28. sierpnia 2005, 7:29 przypadkowy widz

Film dla Europejczyków!!!
O wojnie domowej w Salwadorze i dylematach 12latków trzymających karabiny w dłoni. Piękny, wielki film. Czasem gł. boh. gra w stylu machismo, ale tam ludzie tak mają. Wiele niedopowiedzeń. Smaczków. I wreszcie ksiądz, który jest Pasterzem. Zdecydowanie nie dla antylkerykałów jest to film. I przesłanie dla Europejczyków: skoro w takich warunkach i z takimi perspektywami można mieć i kochać trójkę dzieci, to, o czym Wy tutaj dyskutujecie?!? Koniecznie!

Głosy niewinności 27. sierpnia 2005, 8:32 pawcio.s

Dla wszystkich z wyjątkiem...
Dla wszystkich ludzi, którym się marzy czasem kawałek antycznego catharsis. Dla tych, co chcą przestać użalać się nad sobą. Dla kawałka dalekiej histori. Dla tego jednego kazania przed kościołem.
Dla wszystkich z wyjątkiem infantylnych "wrażliwców" i oczywiście Antyklerykałów!

Głosy niewinności 27. sierpnia 2005, 8:32 pawcio.s

Dla wszystkich z wyjątkiem...
Dla wszystkich ludzi, którym się marzy czasem kawałek antycznego catharsis. Dla tych, co chcą przestać użalać się nad sobą. Dla kawałka dalekiej histori. Dla tego jednego kazania przed kościołem.
Dla wszystkich z wyjątkiem infantylnych "wrażliwców" i oczywiście Antyklerykałów!

Skazany na bluesa 30. lipca 2005, 7:54 pawcio.s

Świetny film
Doskonale odrobiony film! Profesjonalne dzieło made in Poland. Co do treści- jak poniżej- lubię muzę, ale biografii RR i Dżemu nie znam. Niemniej coś tam słyszałem. Ale nawet gdybym był zupełnie dziewiczy w tej kwestii- film dalej zapierałby dech i pozwalał zapomnieć chwilami, że jestem w kinie, że jest upał straszny... raz jeszcze: świetnie, profi zrobiony kawałek kina!

Repertuar kin na telefonie

Teraz w kinach

Repertuar Kin

Premiery

20 maja
13 maja
6 maja

Zapowiedzi

27 maja
» więcej zapowiedzi

Repertuar Kin