|

Top 10

KEI

Julie & Julia


Directed by: Nora Ephron

Cinema program "Julie & Julia" in Trójmiasto

No showtimes for movie "Julie & Julia" for today
Choose other date from the calendar above.

Movie poster Julie i Julia
Original title: Julie & Julia
Runtime: 123 min.
Production: USA , 2009
Release Date: 9 October 2009
Distribution: UIP

Directed by: Nora Ephron
Cast: Amy Adams, Meryl Streep

Film jest oparty na opowiadaniu Julie Powell "Julie and Julia: 365 Days, 524 Recipes, 1 Tiny Apartment Kitchen". Powell nie przepadała za swoja pracą sekretarki i postanowiła w ciągu roku zrealizować wszystkie 524 przepisy z książki kucharskiej Julii Child "Mastering the Art of French Cooking". Swoje doświadczenia w kuchni zaczęła spisywać w formie bloga. A ten z kolei posłużył wydawcom do opublikowania tych perypetii w formie książki.

tekst: ARSAverage rate: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
1540 votes. | Rate movie

Movie trailer: Julie & Julia

Your comments

marah 3. November 2009, 23:24

Film idealny na jesienne słoty, zwłaszcza w kameralnym kinie. Zabawnie opowiedziane pasje kulinarne bohaterek, a kto oglądał programy kulinarne Julii Child ten doceni, jaki kawał dobrej roboty odwaliła Meryl Streep wcielając się w tę niepospolita kobietę. Film polecam nie tylko smakoszom kuchni francuskiej, bon apetit!

zula 26. October 2009, 14:24

Film bardzo przeciętny - właściwie od początku wiadomo, co będzie dalej i jak się to wszystko skończy. Nawet Meryl Streep nie uratowała sytuacji. Ale mimo to ogląda się całkiem miło - bardzo ładne zdjęcia, a sama historyjka ciepła i miła, rzec można - skąpana w sosie karmelowym z bitą śmietaną.
W jedno tylko nigdy nie uwierzę: że po roku gotowania i - co ważniejsze, zajadania - takich potraw, bohaterowie są w stanie zachować takie sylwetki, jakie mieli na początku.

Barnaby 17. October 2009, 20:02

Bardzo przyjemnie się ogląda, film dobrze zrobiony i zagrany, ciepła i zabawna historia, a bohaterzy sympatyczni i ''swojscy'', żadne ufryzowane amerykańskie laski;) i bez rażących politycznych poprawności.
Polecam, idź z siostrą, mężem lub chłopakiem:)

aśka 15. October 2009, 17:30

Uwielbiam Meryl Streep i do tej pory KAZDY film z jej udziałem był znakomity. I jakież rozczarowanie...W tym filmie nie ma po prostu NIC! Film o gotowaniu. Brak ciekawej fabuły, przewidywalne reakcje, schematyczne postacie i właściwie nic z tego nie wynika, żadnej głębszej myśli. Co ten film właściwie chciał przekazać??? że dwie kobiety, żyjące w różnych czasach mają jakąś pasję? I co z tego? Parę drobnych zabawnych momentów i tyle, NUDA

primo19 13. October 2009, 18:58

Film faktycznie lekki, chwilami zabawny, ale ogląda się go jednak bez satysfakcji. Meryl Streep, choć znakomita w swojej roli, tym razem nie uratowała całośco. Trochę żal utalentowanej Amy Adams; z reżyserką nie miały chyba pomysłu na postać Julie. Generalnie - bez smaku.

Ola 13. October 2009, 10:57

Meryl Streep jak zawsze zresztą pokazuje co znaczy być aktorem:) gra rewelacyjnie! a film kochany , spokojny o kuchni i gotowaniu ale też o miłości szacunku do drugiej osoby , oddaniu film pełny ciepła:) polecam

hellen 11. October 2009, 22:20

Film zabawny i lekki. Polecam :)

Add new comment Julie & Julia

Your opinion about the movie:

Repertuar kin na telefonie

Now in cinemas

Cinemas

Premieres

14 January
7 January
5 January
31 December

Coming soon

21 January
28 January
4 February
» more coming soon

Cinemas


logo Repertuary pl © 2000 - 2022 Repertuary.pl