|

Top 10

  1. Top Gun: Maverick
  2. Minions: The Rise of G
  3. Where the Crawdads Sin
  4. Johnny
  5. Avatar 3D
  6. DC League of Super-Pet

The Diving Bell and the Butterfly

Le Scaphandre et le papillon
Directed by: Julian Schnabel

Cinema program "The Diving Bell and the Butterfly" in Trójmiasto

No showtimes for movie "The Diving Bell and the Butterfly" for today
Choose other date from the calendar above.

Movie poster Motyl i skafander
Original title: Le Scaphandre et le papillon
Runtime: 112 min.
Production: Francja/USA , 2007
Release Date: 18 January 2008
Distribution: Best Film

Directed by: Julian Schnabel
Cast: Mathieu Amalric, Emmanuelle Seigner, Marie-Josee Croze

Prawdziwa, poruszająca i urzekająco piękna historia redaktora naczelnego francuskiego ELLE. Jean-Dominique Bauby w wieku 43 lat doznał paraliżu całego ciała. Posługując sie˛ jedynie powieką do komunikowania się ze światem i bliskimi pisze bestsellerową książke˛ o walce o sens życia. Bauby próbuje odtworzyć wspomnienia i opisać wszystkie aspekty swojego wewnętrznego świata – motyla uwięzionego w skafandrze bezwładnego ciała.Average rate: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
2316 votes. | Rate movie

Movie trailer: The Diving Bell and the Butterfly

Your comments

Agnieszka 16. December 2010, 19:13

Film bardzo mnie poruszył Na szczęście ja jeszcze mogę chodzić. Wspaniała gra aktorska Jestem mile zaskoczona Płakałam jak bóbr

topo 28. January 2009, 22:41

poruszający film dla prawdziwych kinomanów. swietna gra aktorska, muzyka i oczywiście te zdjęcia kamińskiego dawno niewidzialem takiego kina

MULATTO 29. March 2008, 3:41

historia człowieka który w jednej chwili traci wszystko i zostaje zamknięty w więzieniu swojego ciała a którego jedynym sprawnym organem jest lewe oko. Film jest po prostu prawdziwy, czasami okrutny a czasami smutny ale przede wszystkim przesycony pasją życia i zmysłowością.
Dla mnie ten film to jedna, wielka refleksja nad człowiekiem i kruchością jego istnienia. Zaskakujące jest tu podejście głównego bohatera - do zaistniałej sprawy. W obliczu tak wielkiej tragedii ma poczucie humoru, zachowuje zdrowy rozsądek, czego dowodem są jego przemyślenia. To rozrywa ciasną skorupę człowieczego umysłu, powodując "burzę mózgu".
Widz zanurza się w otchłani swojego ciała, jak nurek w głębinie morskiej.
W nastrój i wymowę całego filmu świetnie wkomponowuje się muzyka, która powala (w pozytywnym znaczeniu) swoim brzmieniem.
Film wart obejrzenia. POLECAM GORĄCO!!!

xxx 23. March 2008, 20:23

ej jah sam chyba jestes taki nudny....jak nie umiesz sie wzruszyc..taka historia ludzka...

dzastina 14. March 2008, 19:27

czy ja wiem czy ten film byl taki super... no nie przesadzajmy, widzialam lepsze

Isia 14. March 2008, 12:35

Film poruszający i mądry - pokazuje jak wielka jest siła umyslu i wyobraźni człowieka, pokazuje co tak naprawdę się liczy w sytuacji ostatecznej. Rewelacyjne zdjęcia Kamińskiego.

Odradzam wszystkim zwolennikom lekkiego kina z dużą dozą bezrefleksyjnej akcji i efektów specjalnych - znaudzicie się na śmierć. Polecam wszystkim, którzy od filmu wymagają znacznie więcej ;-).

olineo 9. March 2008, 11:59

fantastyczny!!!! zdjęcia - niesamowite! motyw zaszywania powieki to coś czego sie nie zapomina...

Iza 8. March 2008, 14:35

Jeszcze dodam, że ciężko wejść widzowi w sytuację pokazaną w tym filmie: ciężka choroba, paraliż, brak komunikacji ze światem...zgadzam się, że niektórzy nie poczują się w tej konwencji dobrze ale właśnie może o to chodzi..? Film ukazuje trudną sytuację i posługuje się perspektywą kamery, która oddaje sposób widzenia świata człowieka po wypadku. Tu pokłon dla autora zdjęć. I taka perspektywa może nudzić jeśli nie spróbujemy wyobrazić sobie, że to my jesteśmy na miejscu bohatera...dopiero wtedy przychodzi refleksja (mam nadzieję, że przychodzi) i zrozumienie filmu.

jay 21. February 2008, 22:15

bardzo dobry goraco polecam

Jah 13. February 2008, 17:11

Nudny jak flaki z olejem był ten film. Mam wrażenie, że można było wiele wątków rozwinąć w nim fajniej, ale było po łebkach. Szkoda.

Ochocho 13. February 2008, 10:51

Skoro widzisz wokół siebie tyle szarości i tragedii, że nie masz ochoty na nie w kinie, to po kiego grzyba wybierasz taki film??

myszora 12. February 2008, 17:43

polecam! Najlepszy film jaki oglądałam w ciągu ostatnich kilku miesięcy!

Juniperus 10. February 2008, 22:36

Widziałem już w tym roku 10 filmów w kinie, a ten był najsłabszy z nich moim zdaniem. Na motyla poszedłem po przeczytaniu komentarzy tutaj.... wszyscy zachwalają jaki niesamowity, emocjonalnie doskonały, itd. itp. a ja czułem się zdołowany i zmęczony tym filmem, na co dzień jest tyle szarości wokół mnie, że nie potrzebuję oglądać takich tragedii w kinie, pokazanych w dodatku z chirurgiczną wręcz precyzją, poza tym mruganie okiem po 40 minutach przestaje być "zabawne"..... i staje się nudne

Iza 9. February 2008, 11:58

Film bliski życia, bardzo prawdziwie i plastycznie oddaje stan osoby uwięzionej we własnym ciele...mimo smutnego zakończenia pokazuje, że w każdej sytuacji można pozostać człowiekiem, tworzyć, kochać...bardzo szczerze odsłania emocje, można śledzić interakcje głównego bohatera z bliskim, przede wszystkim z ojcem, byłą żoną, ukochaną kobieta. Dużo refleksji..ale film nie nudzi..."wystarczy zamrugać powieką"...

Agnès 7. February 2008, 21:04

Wspaniałe ujęcia: wrażenie, jakbyśmy i my komunikowali się ze światem powieką, dobre ujęcia marzeń Bauby'ego, ale filmowi czegoś brakuje: może nadziei a może głębi? Ostateczny efekt to nie refleksja nad życiem, ale przygnębienie.

Meetom 6. February 2008, 15:18

Dużo większe wrażenie zrobił na mnie polski filmik "Jestem motylem". Wyglądający bardziej na reportaż niż to co tu, a sytuacja w jakiej się "bohater" znajdował mniej ciekawa.

biserka 5. February 2008, 14:43

musze sie zgodzic z 46, poszlam do kina bardzo naladowana opiniami, a film byl po prostu ok, milo sie ogladalo, fakt momentami sie ciut dluzyl, i.... nie przezylam trzesienia ziemi:)

ja 4. February 2008, 23:16

Dawno nie widziałam tak pięknie opowiedzianej historii i TAKICH zdjęć!Ten film obudził we mnie to co zgubiłam lata temu:wrażliwość, radość z małych rzeczy...przypomniałam sobie jak to dobrze jest się głośno śmiać,jak to dobrze płakać bez patosu.Nie ma w nim użalania się nad losem kaleki,jest czysta radość z życia, bez plastiku i hollywodzkich trików.Polecam i tym którzy przepadają za dobrym kinem i tym którzy do kina chodzą od święta!

p. 4. February 2008, 11:34

rewelacja...wszytkim polecam którrzy sa zatraceni w pośpiechu codziennego życia;)

SZU 2. February 2008, 23:00

jeśli chce się mieć kontakt z czymś wartościowym, spokojnym i prawdziwym, to to jest okazja, której nie można przeoczyć
na prawdę WARTO

Add new comment The Diving Bell and the Butterfly

Your opinion about the movie:

Repertuar kin na telefonie

Now in cinemas

Cinemas

Premieres

30 September
23 September
16 September

Coming soon

Cinemas


logo Repertuary pl © 2000 - 2022 Repertuary.pl