|

Top 10

KEI

La Sconosciuta


Directed by: Giuseppe Tornatore

Cinema program "La Sconosciuta" in Trójmiasto

No showtimes for movie "La Sconosciuta" for today
Choose other date from the calendar above.

Movie poster Nieznajoma
Original title: La Sconosciuta
Runtime: 118 min.
Production: Włochy , 2006
Release Date: 5 October 2007
Distribution: SPInka

Directed by: Giuseppe Tornatore
Cast: Xenia Rappoport, Angela Molina, Michele Placido

Wielki powrót Giuseppe Tornatore, reżysera niezapomnianego Cinema Paradiso i Maleny. Film otrzymał już pięć nagród Włoskiej Akademii Filmowej oraz Nagrodę za Najlepszą Reżyserię na tegorocznym Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Moskwie. „Nieznajoma“ to genialny thriller Tornatore z fenomenalną muzyką Ennio Morricone oraz doskonałymi rolami Xenii Rappaport i Michele Placido. W kinach od 5 października.
Tajemnicza młoda kobieta z okien swojego domu obserwuje mieszkającą naprzeciwko rodzinę jubilerów. Wrażenie spokojnej i uległej osoby, które sprawia, to tylko fasada, pod którą kryje się jej druga, niepohamowana natura i zagadkowa przeszłość....Kobieta zdobywa pracę sprzątaczki w domu obserwowanej rodziny, zaczyna coraz bardziej przenikać do ich świata. Wykorzystując chwilowy kryzys w małżeństwie swoich chlebodawców, szybko zjednuje sobie przyjaźń ich córeczki. Wydaje się, że nic nie będzie w stanie powstrzymać jej planu...Average rate: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
2534 votes. | Rate movie

Movie trailer: La Sconosciuta

Your comments

Kasai 17. August 2008, 14:19

Doskonały duet Tornatore i Morricone! Film poruszający obrazem i muzyką. Wstrząsa, zaskakuje i jednocześnie wzrusza historią kobiety z przeszłością. Tornatore rozwija swoją akcję dozując precyzyjnie tajemnicę przeszłości z toczącą się teraźniejszością, przeplatając je z niebywałym mistrzowskim kunsztem. Dla mnie to nie triller lecz typowy dramat o konstrukcji nieco zbliżonej do Hitchcockowskiego horroru, jednak wciąż DRAMT - niezwykle głęboki i przejmujący.

K. 16. August 2008, 22:19

wstrząsający.....ten film po prostu MUSI SIĘ zobaczyć!!!!!!!
Ja oglądnę jeszcze raz

NEGATYW 29. March 2008, 3:10

w swoim mocnym i gęstym od ukrywanych emocji filmie, reżyser serwuje szokującą fabułę, że od przeszłości nie można uciec.
Na ekranie toczą się więc dwie historie: teraźniejsza i ta z przeszłości. Ta druga rzutuje na tą pierwszą, bo dawne wydarzenia i emocje - strach przed prześladowcami i potrzeba odzyskania czegoś, co być może jest ukryte w mieszkaniu Adacherów - motywują Irenę do działania. Reżyser pokazuje, jak każdy dzień jest dla kobiety walką, a każde drobne zdarzenie, dotyk czy rutynowa rewizja w supermarkecie, przypominają jej o przeżytym koszmarze.

Film niepokoi jeszcze w innym wymiarze, stawiając pytania o to, jak dobrze znamy ludzi, z którymi stykamy się codziennie. Irena już od pierwszych scen niepokoi, bo pod jej pozornym opanowaniem kryje się coś dziwnego, osobliwego, a nawet zagrażającego. Jednak Adacherowie wpuszczają ją do domu, dając dostęp do swojej intymności i tajemnic. Niepokój zakrada się tu również za pośrednictwem intensywnej, drażniącej nieraz swą intensywnością muzyki Ennio Morricone. Efekt zagrożenia potęgują ciemnawe, zabarwione na niebiesko zdjęcia Fabio Zamariona, który pozamykał w starannie skomponowanych kadrach kręte schody, odbijające się w lustrach twarze, schnące kwiaty, symbolizujące tu wnętrze bohaterki. Film atakujący mocno zmysły. Klimat jest tu gęsty jak listopadowa mgła, co widzom, którzy wolą subtelniejszą atmosferę w kinie, może się nie podobać. Mnie jednak "Nieznajoma" uwiodła od pierwszych chwil. Podobnie oczarował mnie reżyser, który dokładnie zaplanował i przemyślał każde ujęcie, scenę, zwrot akcji. A jednak jego film wstrząsa swoją gwałtownością i nieobliczalnością, przypomina trochę jazdę kolejką górską. Ale czy nie takich właśnie - mocnych, ale bezpiecznych emocji szukamy w kinie?

ania 23. February 2008, 14:43

suuuuuuuper!!chyba obejrze jeszcze raz

Pedro 25. January 2008, 13:48

Gorąco polecam.

Dawid M. 4. December 2007, 20:35

bardzo oryginalny i warty obejrzenia
Film nie przypomina thrillerów amerykańskich. Ma specyficzny klimat miejscami zbyt mroczny. Duzo jest w nim symboli. Generalnie fabuła jest ciekawa niezależnie od innych elementów.
Do tego muzyka Ennio Moriccone która jest renomą samą w sobie :)
Generalnie można było nakręcić film jeszcze lepiej, no ale nie ma rzeczy doskonałych a to dzieło i tak jest genialne. Ogólnie szczerze polecam :)

haruka 2. December 2007, 23:31

trzeba zobaczyć
ale nie w "Kiniarni" (warunki wołają pomste do nieba) ale film REWELACJA

sandra200400 24. November 2007, 18:35

wspaniały
O ile można ten film nazwać wspaniałym. Film cięzki, pokazuje brutalną rzeczywistość i cięzki los bohaterki. Serdecznie polecam tą niekomercyjną produkcję. Trzyma w napięciu i zmusza do myślenia! Polecam

Cyrom 18. November 2007, 21:53

Dla mnie Rewelka!!!
Super. Bardzo dobry film. Gorąco polecam!!! DO KIN LUDZIE!!!

furbino 12. November 2007, 12:26

mistrzostwo świata !!!!!!!!!!!!!!!!!
dwa słowa - MISTRZOSTWO ŚWIATA. Bravo Tornatore. ten film po prostu trzeba zobaczyć, od pierwszych ujęć ciekawi, zaskakuje, wstrząsa. To sie nazywa rewelacyjne kino!!! PoLEcAm.

asia 2. November 2007, 10:26

Polecam
Film bardzo dobry, sceny bardzo ciekawie połączone, momentami wstrząsający i zaskakujący. Z drugiej strony pełen ciepła. Tornatore jest mistrzem a ten film jest kolejnym na to dowodem.

macmot 31. October 2007, 10:07

mroczny
film ponury i tajemniczy, pomysłowy i zaskakujący, pod koniec dla odmiany trochę trąci melodramatem; fajne zdjęcia, na pewno warto zobaczyć, choć poprzednie filmy Tornatore podobały mi sie jednak bardziej

Kostka 31. October 2007, 0:44

Cały czas skupia uwagę widza, wstrząsa, daje do myślenia...
Ogólna ocena jest bardzo pozytywna! Film na poziomie, prostolinijny, momentami brutalny i nie owijający w bawełnę przykrych faktów z przeszłości.
Film od pierwszych chwil nabiera tempa i tajemniczo się rozwija. Jest się zaabsorbowanym tym co rozgrywa się przed naszymi oczami. Film aby się zastanowić, przystanąć, zamyślić... Temat dla mnie nowy. POLECAM jak najbardziej, warto i moe nawet nie wypada go nie poznać.

matteeoo 26. October 2007, 22:54

hmmm... trzeba obejrzeć żeby zrozumieć... POLECAM !!!
hmmm... poszedłem do kina którego nazwy pozwolę sobie nie wymieniać... stare, obskurne, nieprzyjemne...
Myślałem że wieczór będzie kiepski(nie tylko mój, znajomych również)ALE...
NiezNaJoMa... wywarła na nas taki wpływ że na pewno długo będziemy to wspominać! wspaniały scenariusz, świetne ujęcia a szczególnie te wtrącone klatki (wspomnienia głównej bohaterki) powodują że z każdą minuta oczekujemy na rozwój akcji. Dużo wątków wspaniale ze sobą połączonych, tworzących spójna całość!! REWERLACJA - POLECAM!!!

NEGATYW 23. October 2007, 3:01

wstrząs gwałtownością :)
Film Tornatore niepokoi w innym wymiarze, stawiając pytania o to, jak dobrze znamy ludzi, z którymi stykamy się codziennie. Irena już od pierwszych scen niepokoi, bo pod jej pozornym opanowaniem kryje się coś dziwnego, osobliwego, a nawet zagrażającego. Jednak Adacherowie wpuszczają ją do domu, dając dostęp do swojej intymności i tajemnic. Niepokój zakrada się tu również za pośrednictwem intensywnej, drażniącej nieraz swą intensywnością muzyki Ennio Morricone. Efekt zagrożenia potęgują ciemnawe, zabarwione na niebiesko zdjęcia Fabio Zamariona, który pozamykał w starannie skomponowanych kadrach kręte schody, odbijające się w lustrach twarze, schnące kwiaty, symbolizujące tu wnętrze bohaterki. Tornatore stworzył film atakujący mocno zmysły. Klimat jest tu gęsty jak listopadowa mgła, co widzom, którzy wolą subtelniejszą atmosferę w kinie, może się nie podobać. Mnie jednak "Nieznajoma" uwiodła od pierwszych chwil. Podobnie oczarował mnie reżyser, który dokładnie zaplanował i przemyślał każde ujęcie, scenę, zwrot akcji. A jednak jego film wstrząsa swoją gwałtownością i nieobliczalnością, przypomina trochę jazdę kolejką górską. Ale czy nie takich właśnie - mocnych, ale bezpiecznych emocji szukamy w kinie?

haruka 15. October 2007, 19:12

trzeba zobaczyć
naprawde polecam tem film, wstrząsający i bardzo ciekawy, trzymająca w napięciu akcja i dużo emocji, nie pamiętam kiedy ostatnio oglądałm tak dobry film :)

kinomanka 14. October 2007, 18:42

dla zaprawionych kinomanow
Dobrze zbudowany,chociaż jak dla mnie za długi. Ostatnio oglądam dobre filmy i po wyjściu z kina myślę o nich.Ale czy je zapamiętam?

bbbbbbb 14. October 2007, 11:09

BARDZO BARDZO POLECAM
dawno nie widzialam niczego dobrego , ten film naprawde jest GODNY POLLECENIA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!duz o by pisac-idzcie zobaczyc:)to az tylko 13 zl;)kiedys moze bedzie w ARSIE za 5zl -pojde wtedy jeszcze raz:)

drops-of-jupiter 14. October 2007, 9:51

swietny film
film godny obejrzenia! zaskakujaca zmiana akcji... warto zobaczyc!!

ANITA 13. October 2007, 16:03

-mocne kino
mocny, tragiczny, TRZEBA ZOBACZYć KONIECZNIE.

Add new comment La Sconosciuta

Your opinion about the movie:

Repertuar kin na telefonie

Now in cinemas

Cinemas

Premieres

21 January
14 January
7 January
5 January

Coming soon

28 January
4 February
11 February
» more coming soon

Cinemas


logo Repertuary pl © 2000 - 2022 Repertuary.pl