trojmiasto.repertuary.pl
Film

A Good Woman


Reżyseria: Mike Barker

Repertuar filmu "A Good Woman" w Trójmieście

Brak repertuaru dla filmu "A Good Woman" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu A Good Woman

Czas trwania: 93 min.
Produkcja: Hiszpania / Włochy / Wielka Brytania / Luksemburg / USA , 2004
Premiera: 2 grudnia 2005
Dystrybutor filmu: Solopan

Reżyseria: Mike Barker
Obsada: Helen Hunt, Scarlett Johansson

Mike Barker podjął się odważnego zadania, przenosząc akcję swojego filmu, będącego adaptacją sztuki Oscara Wilde’a A Good Woman, z wiktoriańskiej Anglii do Włoch lat 30 minionego wieku.
Stella Erlynne, bezwstydna intrygantka o ponurej sławie, zostaje po cichu wygnana z Nowego Jorku przez tamtejszą śmietankę towarzyską. Natychmiast udaje się na włoskie wybrzeże, a konkretnie do Amalfi. Krótko po jej przybyciu, wszyscy w miasteczku szepczą, że romansuje z Robertem Windermere (Urbers).
Taki obrót sprawy daje Lordowi Darlingonowi (Moore) doskonałą okazję do zdobycia bezbronnej i niczego nie podejrzewającej żony Windermera (Johansson). Tymczasem jowialny milioner Tuppy (Wilkinson) decyduje się przymknąć oko na przeszłość Stelli i prosi ją o rękę.
Film wyreżyserowano z mistrzowską dokładnością, prezentując zagmatwany i niełatwy wątek, odkrywając kolejne karty tajemniczej intrygi w zawrotnym tempie, odpowiednio jednak dozując napięcie. Bohaterowie, jakby wzięci z planu klasycznego kryminału, wiją się w sieci podstępu, intryg i nieufności. Ostatecznie jednak zwycięża dobro i tryumfuje miłość, a za dobre uczynki spotyka ich właściwa nagroda.

Choć bohaterka, którą gra Helen Hunt jest blada i sfatygowana, aktorce udało się skutecznie budować napięcie, a Johansson dobrze zagrała prostolinijną, wiecznie zdziwioną dziewczynę. Wilkinson natomiast, bez większego wysiłku przyćmiewa innych aktorów swą doskonałą grą, sprawiając, że dobroduszny, zawsze w dobrym humorze Tuppy, jest postacią, którą ogląda się z prawdziwą radością.


Średnia ocena: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
Oceniono 1588 razy. | Oceń film

Wasze opinie

kinomanka 8. stycznia 2006, 22:39

intrygujący
Jestem za jeśli chcesz dowiedzieć się co to jest sexappeal. Dlatego film mi się podobał mimo cukierkowego, typowo amerykańskiego zakończenia.

zla kobieta 7. stycznia 2006, 2:26

złooooooooooo
ten film to jakas porazka, bo dobre kobiety nie istnieja. tak pisal hlasko i tyrmand, tak twierdzi pasikowski i tego sie trzeba trzymac. amerykanie chca nam zamydlic oczy!!!!!

Petrus 29. grudnia 2005, 11:06

Oscar Wilde - ot i cala sztuka!!!
Kto nie nadazyl za dialogami, niech siegnie do sztuki Oscara Wilde'a, na podstawie ktorego zostal napisany scenariusz. Fajna zabawa damsko-meska, a wiele powiedzen na temat natury ludzkiej (w tym przede wszystkim damsko-meskiej wlasnie) - przeszlo do historii.

mr.groove 27. grudnia 2005, 10:12

niezły
Dobrze nakręcony, aktorstwo i dialogi na przyzwoitym poziomie. Film może lekki, ale tylko bufony twierdzą, że to wada ;). Szkoda tylko, że jest wyłącznie w Arsie. Po 90 minutach w pierwszym rzędzie Salonu miałem dość. Ars powinien zatrudniać fizjoterapeutę, który pomagał by obolałym klientom. Podsumowując - film lepszy niż kino, w którym był obejrzany.

kreta kano 17. grudnia 2005, 23:47

dla plotkujących ;)
przyjemnie się przenieść w uroczy okres międzywojenny :) lekki ale miły film.
dobra rola helen.

grufcia 15. grudnia 2005, 2:51

rozczarowanie

dogmaa 29. listopada 2005, 10:18

romansik
Taki lekii filmik o problemach ludzi bogatych ! do oglądnięcia.

tagomago 27. listopada 2005, 22:36

nie za bardzo
Straszny chłam, nie polecam nikomu. Jak dla mnie, Hollywood w najbardziej sztampowym wydaniu (włącznie z zachodami słońca itp.). Albo nie, nada się w sam raz na spędzenie romantycznego wieczoru w kinie, kiedy to nie trzeba za bardzo patrzeć w ekran i śledzić akcji ;).

miki 20. listopada 2005, 13:43

nie moge sie juz doczekac...

Dodaj nowy komentarz A Good Woman

Twoja opinia o filmie: