trojmiasto.repertuary.pl
Film

Madeinusa


Reżyseria: Claudia Llosa

Repertuar filmu "Madeinusa" w Trójmieście

Brak repertuaru dla filmu "Madeinusa" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Madeinusa

Czas trwania: 100 min.
Produkcja: Peru / Hiszpania , 2005
Premiera: 5 stycznia 2007

Reżyseria: Claudia Llosa
Obsada: Magaly Solier, Yiliana Chong

Nagroda FIPRESCI - MFF Rotterdam 2006

Święta Wielkanocne to szczególny czas dla peruwiańskich Indian. Dni przed zmartwychwstaniem postrzegają jako "czas bez Boga". Przez tysiąclecia rozwijali swą cywilizację odcięci od reszty świata, lecz od konkwisty ich obyczaje mieszają się z tradycją katolicką. Wierzą, że Jezus pochowany w grocie nie widzi, co dzieje się na świecie, więc ludzie mogą dać upust swoim grzesznym instynktom. Naczelnik jednej z indiańskich wiosek pożąda swojej córki Madeinusy, lecz powstrzymuje go strach przed karą boską. Niecierpliwie czeka na początek świąt, by bezkarnie dać upust swoim żądzom. W przeddzień świąt do wioski przyjeżdża biały chłopak z Limy, którego Madeinusa bierze za swojego Zbawiciela. Gringo, nie ma pojęcia o miejscowych obyczajach, traktuje Indian z wyższością, co okaże się dla niego zgubne.

Claudia Llosa - urodzona w Limie, wykształcona w Nowym Jorku, mieszkająca w Hiszpanii młoda reżyserka, scenarzystka i producentka z dystansu przygląda się w nim specyficznej sytuacji etnicznej w Peru, gdzie obok siebie żyją - zdawałoby się - całkiem obce sobie kultury.


Średnia ocena: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
Oceniono 1457 razy. | Oceń film

Wasze opinie

Alex 2. sierpnia 2008, 17:33

przechodniu,może świat bez popcornu w multipleksie w "pierwszym"świecie byłby dla Ciebie końcem świata.Nasz glob ma jednak wiele innych barw i kultur.Musisz być bardzo ograniczony.Do krawężnika oddzielającego McDonald's od trawnika

przechodzien 6. maja 2007, 8:17

Kolejny film ktory dostał idiotyczna notke recenzencka
W filmie o tym ze indianie wieza,ze jak bog spi to mozna grzeszyc widz dowiaduje sie w piecdziesiatej minucie.Tu-mamy to podane w jednej z pierwszych linijek.To troche jakby napisac "kto zabił".W ogóle w filmie chodzi o troche co innego.Zachecam do ogladniecia.Dobry zimny prysznic dla bezkrytycznych miłosników trzeciego świata.

NEGATYW 3. maja 2007, 18:45

kontrowersyjny
zmusza odbiorcę do myślenia.Ciekawy, ukazuje mentalność,życie oraz zwyczaje Indian. Ich pojmowanie znaczenia świąt wielkanocnych i tego co się wydarzyło przed Zmartwychwstaniem - odbiega od naszej mentalności i wiary katolickiej. W filmie przeplatają się ze sobą wątki miłości, nienawiści,zazdrości. Zatracają się granice pomiędzy jednym a drugim co powoduje, że Madeinusa i jej siostra bez żadnych skrupułów przechodzą z jednej skrajności w drugą. Córka z zimną krwią zabija ojca z błahego powodu. Warto się wybrać na ten film :)

gm 13. lutego 2007, 22:57

grają w krakowie
grają pod baranami, bez paniki

geronimo 25. stycznia 2007, 1:19

super film
bardzo fajny film, zal mi tych osob ktore w krakowie nie moga go ogladac, reczywiscie cos tu nie gra , a chyba chodzi o to ze sceny w tym filmie moga byc sprzeczne z wiara polskiego kosciola

bacha 13. stycznia 2007, 15:05

naprawdę ciekawy obraz tematyki indiańskiej...
Nie rozumiem tylko dlaczego nie mogę odszukać, które z kin w Krakowie wyświetla "Madeinusa"?? O co chodzi?? Przecież premiera była 5.01.2007...

Ptaszynka 10. stycznia 2007, 10:48

Bo rzeczywiscie brak jest danych gdzie film jest wyświetlany. Cenzura czy co?;)

Sally 7. stycznia 2007, 12:37

Coś tu nie gra...
Bardzo chciałabym ten film zobaczyć, ale nie mogę znaleźć w Krakowie takiego kina, który by go wyświetlał :/ Albo nie umiem szukać, albo coś tu jest nie tak... Gdzie udało Wam się "Madeinusa" zobaczyć?

Pozdrawiam!
Sally

Dodaj nowy komentarz Madeinusa

Twoja opinia o filmie: