|

Wasze hity

  1. 41 dni nadziei
  2. Tajemniczy ogród
  3. Na rauszu
  4. Cruella
  5. Geniusze
  6. Nomadland
  7. Ciche miejsce 2
  8. Mortal Kombat
  9. Co w duszy gra
  10. Krudowie 2: Nowa Era
KEI

Kina są znów otwarte !

Po przerwie związanej z pandemią kina były zamknięte od 20 marca do 21 maja 2021. Od 21 maja niemal wszystkie kina studyjne oraz sieć Helios są znów otwarte. Sieci Cinema City oraz Multikino otworzyły swoje kina 28 Maja.

Milczenie Lorny

Le Silence de Lorna
Reżyseria: Jean-Pierre Dardenne, Luc Dardenne

Repertuar filmu "Milczenie Lorny" w Trójmieście

Brak repertuaru dla filmu "Milczenie Lorny" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Milczenie Lorny
Tytuł oryginalny: Le Silence de Lorna
Czas trwania: 105 min.
Produkcja: Włochy/Niemcy/Francja/Belgia , 2008
Premiera: 16 stycznia 2009
Dystrybutor filmu: Vivarto

Reżyseria: Jean-Pierre Dardenne, Luc Dardenne
Obsada: Olivier Gourmet, Morgan Marinne, Alban Ukaj, Arta Dobroshi, Jeremie Renier, Fabrizio Rongione

Główna bohaterka filmu Dardenne'ów, tytułowa Lorna, to emigrantka z Albanii, która mieszka w belgijskim mieście Liege. Lorna czeka na rozwód po fikcyjnym małżeństwie z belgijskim narkomanem, które zapewniło jej tutejsze obywatelstwo. Jest też w układach z rosyjską mafią, która jej naturalizację zamierza wykorzystać do kolejnych fikcyjnych małżeństw, a przedłużające się oczekiwanie na rozwód z Claudym chce załatwić dość radykalnie. - Ten śmieć przedawkuje i po kłopocie - mówi współpracujący z Lorną gangster. Dziewczyna, choć stosunki z mafią miały zapewnić jej pieniądze na realizację marzeń (chce ze swoim albańskim chłopakiem otworzyć mały bar) nie chce zgadzać się na morderstwo. Nieoczekiwanie decyduje się pomagać Claudy'emu w walce z nałogiem, budzi się w niej poczucie winy, a pomiędzy nią i jej fikcyjnym mężem, na przekór temu co ich połączyło, rodzi się coś naprawdę czystego. Lorna uczy się w końcu, że istniejemy także dla innych, a nie tylko dla siebie.
Prosty, pozbawiony efektów, muzyki i gwałtownej ekspresji film braci Dardenne, nie jest jednak tylko reporterskim sprawozdaniem z ewolucji postaci. To współczesna przypowieść o winie i odkupieniu, przez które przebija wielka wiara w oczyszczającą siłę miłości.Średnia ocena: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
Oceniono 1679 razy. | Oceń film

Trailer filmu: Milczenie Lorny

Wasze opinie

mojobeat 12. grudnia 2010, 22:42

Bracia Dardenne znowu potwierdzają, że mają wyjątkowy zmysł podejmowania trudnych tematów. Rola Arty Dobroshi w tym filmie jest doprawdy dość trudna i śmiała, i należą jej się spore brawa. Mamy w tym filime przede wszystkim dość ponury i beznadziejny obraz imigrantów w Belgii, przy czym twórcy jednak dają nam do zrozumienia, że mając w coś wiarę może przynieść jednak zbawienie. Wybitny film, który na pewno otworzy nie jednemu oczy.

enigma 28. kwietnia 2010, 15:39

Na pewno nie jest wyjątkowy, a nawet jeśli chciałoby się, by taki był, to i tak szybko się o nim zapomina. Serce biło mi ciągle tym samym rytmem, więc o czymś to świadczy :-) Mimo, że próbowałam polubować się ze skromnością w tym filmie, to i tak bardzo mi ona przeszkadzała. Jakaś drobna powiastka gdzieś w czasie i o - czymś.

mł 30. stycznia 2009, 21:15

warto!!!!

Kasia 26. stycznia 2009, 21:07

film, który nie wywołał u mnie emocji...widziałam lepsze

primo19 24. stycznia 2009, 17:27

Bardzo skromny, zrealizowany z pokorą wobec niełatwego tematu film, która - jak to u braci Dardenne - obywa się bez żadnych dramaturgiczno-narracyjnych atrakcji. Bardzo dobre role całej obsady. Warto zobaczyć, warto przeżyć.

Dodaj nowy komentarz Milczenie Lorny

Twoja opinia o filmie:

Repertuar kin na telefonie

Teraz w kinach

Repertuar Kin

Premiery

18 czerwca
11 czerwca
4 czerwca

Zapowiedzi

25 czerwca
2 lipca
9 lipca
» więcej zapowiedzi

Repertuar Kin