trojmiasto.repertuary.pl
Film

Pani z przedszkola


Reżyseria: Marcin Krzyształowicz

Repertuar filmu "Pani z przedszkola" w Trójmieście

Brak repertuaru dla filmu "Pani z przedszkola" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Pani z przedszkola
Tytuł oryginalny: Pani z przedszkola
Produkcja: Polska , 2014
Gatunek: komedia
Premiera: 26 grudnia 2014
Dystrybutor filmu: Kino Świat

Reżyseria: Marcin Krzyształowicz
Obsada: Łukasz Simlat, Agata Kulesza, Karolina Gruszka, Adam Woronowicz, Krystyna Janda

„Pani z przedszkola” to ujmujący błyskotliwym poczuciem humoru i fenomenalnym aktorstwem, niezwykle barwny obraz rodziny, której życie z dnia na dzień staje na głowie, gdy wkracza w nie przedszkolanka syna, piękna i tajemnicza Karolina (Karolina Gruszka). To za jej sprawą rodzice chłopca – zapalony konstruktor latawców (Adam Woronowicz) i jego melancholijna małżonka (Agata Kulesza) odkryją, czym jest prawdziwa miłość i zrozumieją, że przez wszystkie lata małżeństwa tak naprawdę niewiele o sobie wiedzieli.

W pełnej humoru i zapadających w pamięć dialogów „Pani z przedszkola”, stanowiącej żywy dowód na talent i wszechstronność warsztatową Krzyształowicza, występują m.in. dwukrotna zdobywczyni Polskiej Nagrody Filmowej – Agata Kulesza, laureaci tej nagrody – Adam Woronowicz i Marian Dziędziel, nagrodzona Złotymi Lwami – Karolina Gruszka, a także Łukasz Simlat i legenda polskiego kina – Krystyna Janda, która pokazuje tu zupełnie nowe, komediowe wcielenie.


Średnia ocena: 4.0
rating 4.0 rating 4.0 rating 4.0 rating 4.0 rating 4.0 rating 4.0 rating 4.0 rating 4.0 rating 4.0 rating 4.0
Oceniono 45 razy. | Oceń film

Trailer filmu: Pani z przedszkola

Wasze opinie

Widz 1. lutego 2015, 19:41

Zawsze mnie fascynowała niemożność zobaczenia w kinie tego, jak przechodziliśmy od linearnej, chronologicznie racjonalnej i zhierarchizowanej cywilizacji druku i kultury wysokiej do cywilizacji popkultury. Sentymentalnej, wrzaskliwej, irracjonalnej, obrazkowej, plebejskiej i antyhierarchicznej. To przejście dokonało się za mojego życia, na moich oczach. Czemu tak szybko? Czemu tak łatwo?

Dotąd kino o tym milczało. Aż tu jest! "Pani z przedszkola" w reżyserii i wg scenariusza Marcina Krzyształowicza. Komedia, która wyśmiewa się z nas samych, próbujacych zbudować swój świat duchowy z odpadków i tandety oraz zastępujących religię psychoanalizą.

Filmu chyba nie zrozumieli krytycy – całkiem poważni komentatorzy zarzucają mu anachronizmy, w rodzaju swingersów w latach 60-tych, czy stosowanie tanich komiksowych cytatów. Przecież i jedno i drugie ma tu zasadnicze znaczenie – można by rzec, że reżyser mówi nam: "Tacy byliście wewnątrz, nawet jeśli nie przyszło to wam jeszcze do waszych ograniczonych rozumków. Dlatego tak łatwo ulegliście komiksom."

Niektórzy uważają, że każda prawdziwa sztuka musi być religijna. Ten film pokazuje, jak puste miejsce po religii da się (trzeba?) zastąpić czymkolwiek, choćby klejeniem latawców.

Walorem dodatkowym jest doskonałe aktorstwo. Zatem, moi mili, warto iść na "Panią z przedszkola".

Mikołaj 22. stycznia 2015, 19:32

Nie rozumiem tych smutasów piszących inne komentarze.
Super film! Delikatny, nic nachalnego, sala cały czas się śmiała. Całe szczęście, że nie zasugerowałem się opiniami tu wypoconymi.
Jak widać można robić super filmy bez godziny efektów specjalnych i gołego tyłka.

Janina 22. stycznia 2015, 17:14

Film beznadziejny. Stracony czas. Nie polecam. Szkoda takiej fajnej żeńskiej obsady.

Wiola 19. stycznia 2015, 22:08

Ten film nie jest najgorszy ale wcale nie najlepszy. Było tylko kilka takich fajnych momentów. Akcja rozwijała się bardzo wolno. Ja osobiście drógi raz bym nie poszła na taki film :* **** Pozdro***

MaPa 18. stycznia 2015, 20:00

Film jest super - inteligentny, mądry, fantastycznie zagrany ( wszystkie główne role ale też epizody) Śmieszny miejscami bardzo, choć to rzeczywiscie nie jest komedia. Satyra, opowiastka psychologiczna, "komedia alternatywna"? Trudno mi jednoznacznie okreslić, ludzie się śmieją i wychodzą w zadumie. Bardzo polecam.

Miś 14. stycznia 2015, 6:58

Dawno nie bylem na takiej chale, Szkoda dobrych aktorow a takie badziewie ani śmieszne ani mądre a nawet nie wzruszające.

rikka 11. stycznia 2015, 13:51

kolejny film z gatunku "polska komedia żenująca".... Dlaczego, dlaczego Polacy robicie takie filmy?! Dno, kompletne dno...

CCCCCCCCCCCCCCCCCCC 10. stycznia 2015, 22:42

DNO DNO I JESZCZE RAZ DNO

Pola 9. stycznia 2015, 10:57

Dawno,a może w ogóle nie oglądałam takiego bubla. Mam żal do aktorów z najwyższej półki,że swoimi nazwiskami firmują takie "arcydzieło" i ściągają ludzi do kina. Może nie czytali scenariusza, a może jest tak jak pisze "pablo". Proponuję zmianę tytułu na "Pani z psychola". Na przywrócenie wiary w kino polecam "Dzikie historie"- to jest kino.

zibi58 9. stycznia 2015, 8:45

Dno i półtora metra mułu, gorszego filmu nie widziałem

age 7. stycznia 2015, 20:18

Talent komediowy Krystyny Jandy???? nie wyobrażam sobie tego. Ps. na filmie jeszcze nie byłam, miałam iść jutro ale po lekturze komentarzy właśnie rezygnuję, wybiorę się do kawiarni na kawkę i gazetkę)

dariusz sienkiewicz 7. stycznia 2015, 10:42

Totalna porażka. wszyscy wyżej piszecie całą prawdę! szkoda czasu i pieniędzy!
Psychologia, a komedia tylko dla tych którzy maja problem sami ze sobą! To jest cała prawda o tym filmie pozdrawiam!

Anton 7. stycznia 2015, 10:11

Idąc do kina na ten film sporo przemarzłem i jedynym plusem było rozgrzanie się w sali kinowej i kilka przerw na drzemkę. Film BEZNADZIEJNY !

Ola 6. stycznia 2015, 21:09

żenada jakich mało...

Frida 6. stycznia 2015, 19:30

Tragifarsa....żadna komedia. Brak ciekawych tematów, brak dialogów chyba, że traktować jako dialog komentarz mówiony w trakcie przez narratora, a już opis dialogów w reklamie filmu jako błyskotliwych to totalna pomyłka lub celowa manipulacja, aby następni biedni kinomani się na to nabrali.Aż dziw, że takie kicze są finansowane przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Ciekawe, kto tam pracuje, że kasę podatników kierują na coś takiego.Wróciłam przed chwila z tego filmu i jesteśmy z mężem w szoku.........Pomimo, że mamy swoje lata i na wielu filmach byliśmy. Pytanie - dlaczego przy próbie zrecenzowania filmu poprzez wybór liczby gwiazdek nie mogę ocenić nie wybierając żadnej?Muszę wybrać chćc jedną, a ja nie chcę dać żadnej....:(

Ala 5. stycznia 2015, 2:48

ten film to nie komedia !!!! Nie polecam , szkoda czasu i pieniędzy.Dobra komedia to - "za jakie grzechy Boże "

Kaja 3. stycznia 2015, 18:42

Zgadzam się z powyższymi opiniami. Poszłam na ten film ze względu na moją ulubioną aktorką- Agatę Kuleszę. Film beznadziejny.

Oliwka 3. stycznia 2015, 18:15

Recenzja Pana Pablo jest w zupelnosci trafiona. Piszemy to wlasnie w trakcie oglądania. A trzeba było czytać wczesniej... Choc w przeciwieństwie do Pana Pablo, dostrzegłyśmy dwa śmieszne momenty. Janda wyśmienita....

agaqbs 2. stycznia 2015, 8:54

Dno, beznadziejny film na plakacie jest informacja "Komedia jakiej nie było" - zgadza się, nie było jeszcze takiej, na które nikt by się nie śmiał w kinie. jedyne pozytywy to pokazany Kraków i rola Jandy. Dziwię się, że tacy dobrzy aktorzy w tym zagrali. Poza tym film nudny, w ogóle nie śmieszny, strata czasu i pieniędzy.

ewa 30. grudnia 2014, 20:46

masakra! kilka fajnych pomysłów, które zostaly zmarnowane

Dodaj nowy komentarz Pani z przedszkola

Twoja opinia o filmie: