|

Wasze hity

  1. Miraculous: Biedronka ...
  2. Sound of freedom. Dźwi...
  3. Raport Pileckiego
  4. Cicha dziewczyna
  5. Mavka i strażnicy lasu...
  6. Piła X
  7. Oppenheimer
  8. O psie, który jeździł ...
  9. Barbie
  10. Zielona granica

Toni Erdmann


Reżyseria: Maren Ade

Repertuar filmu "Toni Erdmann" w Trójmieście

Brak repertuaru dla filmu "Toni Erdmann" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Toni Erdmann
Tytuł oryginalny: Toni Erdmann
Czas trwania: 162 min.
Produkcja: Niemcy/Austria , 2016
Gatunek: komedia / dramat
Premiera: 27 stycznia 2017
Dystrybutor filmu: Gutek Film

Reżyseria: Maren Ade
Obsada: Peter Simonischek, Sandra Huller, Michael Wittenborn

Najnowszy film Maren Ade („Wszyscy inni”) to pełna humoru historia napiętych relacji między trzydziestoletnią śmiertelnie poważną menadżerką, a jej nieustannie wygłupiającym się ojcem.

Pokazana w konkursie ostatniego festiwalu w Cannes komedia „Toni Erdmann” stała się wydarzeniem imprezy. W rankingu międzynarodowej krytyki prowadzonym przez magazyn Screen otrzymała najwyższe oceny spośród wszystkich filmów recenzowanych w ostatniej dekadzie. Film okazał się również niekwestionowanym triumfatorem gali wręczenia Europejskich Nagród Filmowych. Nominowany w 5 kategoriach zdobył wszystkie najważniejsze nagrody: dla Najlepszego Filmu, Najlepszego Reżysera, za Najlepszy Scenariusz oraz dla odtwórców głównych ról: Sandry Hüller (Najlepsza Aktorka) i Petera Simonischeka (Najlepszy Aktor). Maren Ade stała się tym samym pierwszą kobietą w 29-letniej historii Europejskich Oscarów, której film zdobył główną nagrodę Akademii. „Toni Erdmann” jest również nominowany do Złotych Globów oraz jest niemieckim kandydatem do Oscara .

Winfred jest rozwiedzionym, emerytowanym nauczycielem gry na pianinie, który uwielbia wygłupy i nieustannie robi kawały swoim sąsiadom z przeciętnego niemieckiego przedmieścia. Jego córka Ines – pracująca za granicą konsultantka w wielkiej korporacji – lubi mieć wszystko pod kontrolą równie mocno, jak jej ojciec lubi się zgrywać. Przez lata ich relacje nie układały się zbyt dobrze, więc kiedy ojciec nieoczekiwanie przyjeżdża na kilka dni odwiedzić córkę, jego wizyta przybiera zaskakujący przebieg. Aby przywrócić zestresowanej Ines radość życia i poczucie humoru, Winfred tworzy fikcyjną postać – niepoprawnego biznesmena Toniego Erdmanna.

„Toni Erdmann” to przewrotna, wzruszająca komedia o tym, co jest w życiu naprawdę ważne. To historia kobiety, która poświęciła wszystko dla pracy, ale będzie musiała przemyśleć wyznawane przez siebie wartości. Może to właśnie szalony Toni Erdmann pomoże jej odkryć coś, czego nałogowa pracoholiczka nie była w stanie dostrzec?Średnia ocena: 8.0
rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0
Oceniono 9 razy. | Oceń film
Ocena IMDb©: Toni Erdmann on IMDb

Trailer filmu: Toni Erdmann

Wasze opinie

AD2017 6. czerwca 2017, 8:34

Teraz już wiem jak daleko posunięta jest niemiecka poprawność. Dzieje się to na wszystkich plaszczyznach od prywatnej do zawodowej nie pomijając sekretnej strony życia. Brr. Dlatego film nie może być ciekawy. Ciekawy jest sposób jego promocji i okrzyknięcia go wielkim. Na myśl przychodzi mi "dzieło " Josepha Conrada Jądro ciemności gdzie zwykłe wypociny naszego rodaka marynarza który wpadl na pomysl pisania ksiazek osiągnęła status powieści ponadczasowej. Wszystko jak widać jest zbiegiem okoliczności raz dobrym a raz gorszym.

Ja 5. marca 2017, 7:42

Gniot!

Jacek 5. lutego 2017, 12:58

Dobry temat relacji ojca z dorosłą córką. Mimo mnóstwa komediowych scen nie jest to komedia. I szkoda że trochę długawy. Nie jet najlepszy ale warto pójść na niego,

pitfor 31. stycznia 2017, 14:02

Zgadzam się z opinią że film nie jest odkrywczy ani specjalnie porywający choć oczywiście mądry życiowo... trochę długawy jak dla mnie... diw najlepsze sceny w filmie to zapewne piosenka śpiewana prze główną bohaterkę i impreza integracyjna :) Chyba nie warto jednak iść na to do kina lepiej poczekać na dvd.

T 30. stycznia 2017, 16:15

Cecylia 28 zachęciłaś mnie!

a po co? 29. stycznia 2017, 1:28

Uwiodła mnie dobra opinia o tym filmie. Doznania jednak nie sprostały oczekiwaniom. Film niezły, ale dla w miarę doświadczonej życiowo osoby nie jest odkrywczy. Z pewnością należy docenić, że przypomina o tym co naprawdę ważne w życiu, a dobra opinia o filmie wzięła się chyba stąd, że dla młodszych odbiorców poruszających się często w korporacyjnej rzeczywistości pewne sprawy nie są już tak oczywiste. Podobnie zaskakujący był dla mnie tak dobry odbiór Whiplash, który dla ludzi nawykłych do ciężkiej pracy, np. muzyków czy tancerzy, też zapewne nie był odkrywczy.

cineman 28. stycznia 2017, 19:36

Bardzo mądry film!

Cecylia 28. stycznia 2017, 7:50

Najgorszy film ever!!!

Dodaj nowy komentarz Toni Erdmann

Twoja opinia o filmie:

Repertuar kin na telefonie

Teraz w kinach

Repertuar Kin

Premiery

22 września
15 września
13 września
8 września

Zapowiedzi

29 września
» więcej zapowiedzi

Repertuar Kin