|

Wasze hity

  1. Minionki: Wejście Gru
  2. Ennio
  3. Na chwilę, na zawsze

Profil: Agassi77

Komentarze do filmów:

Sierociniec 17. maja 2008, 18:29 Agassi77

Dobrze zrobiony, nieźle zagrany, potwierdza duży talent reżysera. Choć podobne filmy już mieliśmy....Warto zobaczyć, choć o bilet do kina walk toczyć nie należy.

Sen Kasandry 4. maja 2008, 8:29 Agassi77

Podstawową zaletą tego filmu jest aktorstwo - na b.przyzwoitym poziomie. Okazuje sie np., że Farrell jest dobrym aktorem, co dotychczas dla mnie nie było oczywiste. Film trzyma w napięciu, choć mógłby być krótszy. Jednak wolę Allena w wydaniu komediowym.

Juno 13. kwietnia 2008, 8:10 Agassi77

Oczywiście: można narzekać, że aktorzy mogliby grać bardziej wiarygodnie, że dialogi mogłyby być lepsze, ALE..! Jest to film, który wraz z filmem "4 miesiące, trzy tygodnie i 2 dni" powinien być pokazany w Polsce wszystkim strażnikom moralności oraz zwolennikom nieprowadzania do szkół edukacji seksualnej. I nie są uzasadnione te głosy, które mówią, że film jest mało wiarygodny, sztuczny, wydumany, nieprawdziwy. Wszyscy Ci, którzy tak twierdzą, oceniają ten obraz z perspektywy polskiej obyczajowości, która jest po prostu inna. Ta nasza polska obyczajowość niewątliwie gorzej zdaje egzamin z rozwiązania problemu niechcianej, "przedwczesnej" ciąży. Samego pozytywnego podejścia do poruszanej w filmie kwestii powinniśmy się od Amerykanów uczyć.

Gdzie jesteś Amando? 8. marca 2008, 6:30 Agassi77

Dobre kino. Zaskakujący jest zwłaszcza fakt, że za kamerą stoi Ben Affleck. Udany debiut reżyserski. Dobra rola brata Casey'a.

Aż poleje się krew 23. lutego 2008, 5:28 Agassi77

Przejmujący moralitet. Bez zbędnych ozdobników. Świetna rola Daniela Day-Lewisa. W wyścigu oscarowym pewnie nie zdobędzie tylu Oscarów, co powinien, bo jest to film "za trudny" jak na Hollywood. POLECAM.

Pokuta 8. lutego 2008, 23:32 Agassi77

No tak, przeważają o tym filmie opinie negatywne. Tymczasem, to jest po prostu czysty melodramat, można rzec: w krystalicznej postaci. Kto takich filmów nie lubi, nie musi iść do kina. Natomiast jest to pierwszorzędna fimowa robota, niektóre sceny to prawdziwe perełki. Aktorzy świetni, rewelacyjne zdjęcia, dobrze poprowadzona "melodramatyczna" narracja.

Ostrożnie, pożądanie 27. stycznia 2008, 13:37 Agassi77

Niejednoznaczny: najpierw wydaje się, że to będzie dramat wojenny, chwilę później, że to jednak thriller szpiegowski, jeszcze później film zmierza w kierunku filmu noir z mocnymi, zaskakujaco brutalnymi scenami erotycznymi, aby w końcu okazać się dramatem psychologicznym. Zakończenie pokazuje, że tytuł filmu nie jest bynajmniej przypadkowy... Dobre, mocne, solidne kino, z "gęstą" atmosferą. Potwierdza, że Ang Lee to jeden z najciekawszych twórców współczesnego filmu.

Jestem legendą 13. stycznia 2008, 15:39 Agassi77

Zaczyna się nieźle. Potem jest jednak coraz bardziej przewidywalnie. W miarę upływu czasu film staje się coraz bardziej podobny do typowego horroru/science fiction. Szkoda, że twórcy filmu tak szybko "odkrywają karty". W skali do 10, daję 5.

Michael Clayton 29. grudnia 2007, 22:52 Agassi77

Dobre, rzetelne kino. Chociaż nie mogę się powstrzymać od komentarza, że to taki holywoodzki manifest moralności. Z końcem każdego roku Amerykanie robią filmy, którymi chcą pokazać, że kondycja amerykańskiego społeczeństwa nie jest taka zła... i ten film należy do tej grupy.

Katyń 7. października 2007, 20:49 Agassi77

To jednak najlepszy film Wajdy od 10 lat
To jednak najlepszy film Wajdy od 10 lat. Jednak - bo ma sceny świetne i słabe. W pierwszej 1/2 h jakiś taki "chropowaty" montaż, przy przechodzeniu ze sceny do sceny. Ale w miarę upływu czasu film jest coraz lepszy, więc ogląda się nieźle. To ważny film dla nas Polaków; ostatnie pół godziny - ściska w gardle.

4 miesiące, 3 tygodnie i 2 dni 7. października 2007, 20:42 Agassi77

Rumunia 1987 jak Polska 1987
Wnikliwy, unikający łatwych diagnoz, poruszający. I jednocześnie bardzo polski, ponieważ Rumunia 1987 niczym Polska 1987. No i to oskarżenie inteligencji, trochę jak oskarżenie solidarnościowych elit jak u Kieślowskiego w "Bez końca".

Repertuar kin na telefonie

Teraz w kinach

Repertuar Kin

Premiery

25 listopada
18 listopada

Zapowiedzi

Repertuar Kin